1.kolo, Plzeňský | Domažlice | Okresní přebor , 2015-2016

--

Domácí v poklidu zvládli první duel nové sezony

13. R. Kraus , 43. J. Makovský , 58. T. Vrzal , 80. R. Kraus , 90. R. Kraus - 37. V. Hrubý
0

V prvním kole nové sezony přivítali domácí hráči Holýšova celek Všerub. Od samého začátku se zápas odehrával v režii domácích, kteří měli více ze hry a častěji drželi míč na svých kopačkách. Svou územní i herní převahu korunovali velice záhy, když ve 13 minutě skóroval Kraus. I nadále byli domácí lepším týmem, ale nepodařilo se jim navýšit vedení, ikdyž měli několik slibných šancí. Zejména autor prvního gólu Kraus byl pro hostující zadáky neustálým nebezpečím. A tak se dostali ke slovu i hosté, kteří hrozili pouze z brejků. Jeden takový se jim podařil a ve 37 minutě srovnali zápas gólem Václava Hrubého. To ale bylo ze strany hostujících vše, neboť domácí je už k ničemu jinému nepustili. Bylo jen otázkou času, kdy se domácí prosadí znovu, neboť tlak na branku hostí se stupňoval. Nakonec se do poločasu skóre měnilo ještě jednou, když další z mnoha šancí využil domácí Makovský a zvýšil na 2:1. Za tohoto stavu se odcházelo i do šaten po prvním poločase.

Druhý poločas se nesl v duchu prvního, kdy domácí tlačili a měli více ze hry. Vypadalo to chvílemi, jako kdyby měli i více fyzických sil než hosté. Svou převahu korunovali v 56 minutě, kdy zvyšoval na 3:1 Tomáš Vrzal. Ani to ovšem domácím nestačilo a nadále se tlačili před branku soupeře. Další akci zastavilo břevno hostující branky a tak se diváci dočkali další branky až před koncem utkání, kdy v 80 minutě hodně aktivní Radek Kraus svým druhým gólem v zápase zvyšoval již na 4:1 a v poslední minutě utkání tentýž hráč dokonal hattrick a upravil na konečnách 5:1 pro domácí Holýšov. Poprávu byl Radek Kraus vyhlášen nejlepším hráčem utkání, neboť hlavně on byl největší hrozbou pro hostující obranu a nejvíce ji potrápil. Velice slušná návštěva na domácím hřišti tak viděla v prvním kole výhru svého mužstva a i s předvedenou hrou museli být návštěvníci tohoto zápasu spokojeni.

FK Holýšov B
Petr Třeštík: Dnes se jednalo o jednoznačnou záležitost, kdy nebylo od prvních minut pochyb o vítězi. Bylo jen otázkou, kolik se nám podaří využít šancí na vstřelení gólu. Měli jsme víc ze hry i více šancí, hosté hrozili pouze z brejků

M. Steinbach [-] - T. Zelený [-] (46. J. Šagát [-] ) , D. Zavadil [-] , T. Vrzal [-] , M. Svoboda [-] , M. Myška [-] (77. D. Šagát [-] ) , M. Svoboda ml. [-] , R. Kraus [-] , J. Makovský [-] (58. L. Bozděch [-] ) , J. Hamerník [-] , P. Dotzauer [-]

TJ Sokol Všeruby
V. Pareský [-] - R. Čára [-] , A. Lörincz [-] , J. Jiřík [-] (65. J. Vávra [-] ) - V. Polák [-] (80. L. Souček [-] ) , M. Votava [-] , J. Červeňák [-] , P. Dědek [-] , L. Cihelka [-] (54. R. Vávra [-] ) - V. Hrubý [-] (87. J. Filipovič [-] ) , M. Čára [-] -

Místo: Holýšov. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Jurčík Ondřej - TŘEŠTÍK Petr (N), LINHART Jan (N).