7.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

31. T. Mrázek , 37. J. Frank , 45. T. Mrázek , 49. P. Pomp , 59. P. Potůček , 66. F. Drozd
15

V sedmém kole hostila Pustá Polom celek z Čeladné.

Pustá Polom se ujala tříbrankového vedení

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Pustou Polomí a Čeladnou. Ve 3. minutě to zkusil z velké dálky Galus, ale jeho skákavá střela skončila vedle pravé tyče. Ve 13. minutě závar po rohovém kopu domácích skončil zakončením na tyči a následně měl i Šráček co dělat, aby míč alespoň vyrazil. V 19. minutě skončila ztečovaná střela Mrázka z pravé strany těsně vedle levé tyče. Ve 22. minutě se dostal ke střele z voleje na šestnáctce Benc, ale Halamíček skvělým reflexivním zákrokem míč vyrazil. Ve 24. minutě musel opět Halamíček nepříjemný střílený centr z přímého kopu od Bystrého na přední tyči vyrážet do bezpečí. Ve 26. minutě domácí opět vytvořili tlak na hostující obranu po rohovém kopu, kdy nejprve první střelu dokázal Šráček vyrazit, ale opět k domácímu hráči, který střelou na zadní tyči prověřil připravenost jednoho z obránců. Ve 31. minutě se dostal míč k Mrázkovi, který asi z dvaceti metrů poslal míč tvrdou technickou střelou nechytatelně k levé tyči a otevřel gólový účet tohoto zápasu – 1:0. Ve 37. minutě se míč po rohovém kopu dostal až na Franka, který ho poslal křižnou hlavičkou do levého vinklu – 2:0. Ve 44. minutě skončila hlavička Kuděly po centru z pravé strany na levé tyči Šračkovy branky. Ve 45. minutě vyrazil Šráček centr na úroveň penalty, kde v tu chvíli dobíhal Mrázek a míč s klidem poslal do odkryté svatyně – 3:0.

Domácí dokonali kanára

Ve 48. minutě skončila tvrdá střela Dušíka k pravé tyči v rukavicích Halamíčka. Ve 49. minutě podpořil Pomp útok náběhem po pravé straně. Následně se mu zřejmě nepovedl centr, ale ke vší smůle hostujícího celku skončil za zády Šráčka – 4:0. V 55. minutě se dostal až do vápna po přiklepnutí Mrázka Pomp, ale tentokráte jeho střela na přední tyč skončila v boční síti. V 57. minutě dokázal Šráček vytáhnout dobrý zákrok proti střele z blízka od Mikuly. V 59. minutě rozehráli roh z pravé strany domácí nakrátko. Potůček si vyměnil míč s Rodkem, následně si jej navedl na levačku a střelou k pravé tyči navýšil vedení svého týmu – 5:0. V 60. minutě nahrál z pravé strany Mrázek do malého vápna, kde si nabíhal Drozd, ale jeho pokus vyrazil Šráček nohou. Následně o pár vteřin později Mrázek střelou zpoza vápna opět vyzkoušel pohotové nohy Šráčka. V 66. minutě našel Galus skvělým a přesným přízemním pasem z levé strany na malém vápně dobíhajícího Drozda pravou nohou míč poslal nechytatelně pod břevno – 6:0. V 68. minutě přiklepl Drozd míč na šestnáctku Rodkovi, ale jeho tvrdou střelu dokázal Šráček vyrazit reflexivně na roh. V 71. minutě skoro na polovině hřiště smolně zašlápl míč Honěk. Ten zpod něj vydoloval Kludka a řítil se společně se dvě spoluhráči, Rodkem a Drozdem, sami na Šráčka. Udělal ale největší chybu, kdy skočil Šráčkovi na pohyb doleva, a tudíž zvolil místo přihrávky jednomu ze spoluhráčů na skórování do prázdné branky sobecky střelu, kterou však narval jen do brankáře, a ten tak předvedl výtečný zákrok. Závěr již další branku nepřinesl.

Pustá Polom si doma připsala další vysoké vítězství. Čeladná obdržela podruhé v řadě šestku.