6.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2020-2021

--

Hrotovice jsou stále k nezastavení

8. E. Pokorný , 40. J. Votava , 67. J. Votava , 71. M. Blatný - 88. M. Buďa (p.)
13

Fotbalisté Hrotovic po jednokolové pauze zvítězili s Moravskými Budějovicemi 4:1

Domácí dvakrát udeřili

Za početné divácké kulisy a slunečného počasí nastoupila rezerva Moravských Budějovic k zápasu na půdě Hrotovic. Proti favorizovanému soupeři mohla v zápase pouze získat, ale bohužel pro ně se tak nestalo. Hned v 8. minutě utekl po levé straně rychlík Pokorný a po zasekávačce mířil přesně na přední tyč - 1:0. Pokorný mohl zvýšit i o deset minut později, ale v samostatném úniku nechal po kličce vyniknout Tomáše Kyzlinka. Vyrovnání měl na kopačce Ondřej Fedra. Ten po přihrávce Petra Bendy pelášil sám na domácí svatyni, ale stejně jako v předešlém utkání nenašel na vstřelení branky recept. Domácí šli do poločasu s dvoubrankovým vedením. Votava si naběhl na hranici vápna na přihrávku a střelou na dlouhou nohu mířil přesně na zadní tyč - 2:0. V závěru poločasu znovu utekl Pokorný, ale samostatný únik opět neproměnil

Domácí si výhru pohlídali

Vstup do druhého poločasu mělo lepší hostující mužstvo. Platonický tlak byl zakončován z hranice šestnáctky neefektivně. Snížení měl přeci jen na kopačkách Pavel Stark, ale ve dvou únicích po pravé straně ani jednou neuspěl. Další šanci domácích měl po centru do vápna Petřek. Jeho zakončení však neslavilo úspěch. Na rozdíl třídy zvyšoval Votava v 67 minutě, když využil ideálního přiťuknutí Mlejnka na hranici pokutového území a střelou o tyč zápas definitvně rozhodl. O čtyři minuty později zvyšoval na 4:0 v samostatném úniku se štěstím Blatný, který byl v době přihrávky, velmi mírně řečeno, v diskutabilní pozici. Snížit na rozdíl tří branek mohl v samostatném úniku Libor Stehlík, ale levačkou orazítkoval pouze tyčku domácí branky. Vstřeleného gólu se hostující hráči přeci jen dočkali. Libor Stehlík byl v dalším samostatném úniku podražen zezadu a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Miroslav Buďa. Další šance již v zápase nepřišly a rezerva Moravských Budějovic tak odjela z Hrotovic s prázdnou.

Sokol Hrotovice
Hlavnička Jiří, hráč: Tímtoo vítězstvím jsme se opět vrátili na první místo v tabulce. A taky bych chtěl pochválit rozhodčí, zvládla to s přehledem..

J. Virgl [-] - T. Hadraba [-] , M. Mlejnek [-] (86. P. Hadraba [-] ) , M. Blatný [-] , L. Dvořák [-] (84. J. Dufek [-] ) , J. Votava [-] (79. Z. Kovář [-] ) , J. Petřek [-] , E. Pokorný [-] (88. M. Pachr [-] ) , F. Strohmer [-] (28. M. Růžička [-] ) , F. Pekárek [-] , J. Kučera [-]

SK Moravské Budějovice B
T. Kyzlink [-] - M. Premar [-] , P. Benda [-] , J. Kodajek [-] , P. Stark [-] , O. Fedra [-] , M. Premar [-] , J. Benda [-] , J. Dostál [-] , M. Buďa [-] , M. Šabatka [-]

ŽK: 17. M. Šabatka , 39. O. Fedra , 77. M. Buďa .
Hráči zápasu: F. Pekárek - M. Premar .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ŠABACKÁ Lucie - ŠKODA Zdeněk (N), ŠABATA Libor (N).