6.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Horní Újezd slaví první podzimní výhru

10

Fotbalisté Horního Újezdu zvítězili ve svém prvním podzimním zápase nad Hartvíkovicemi a opustili poslední místo tabulky

Domácí se ujali vedení

Poslední tým soutěže z Horního Újezdu přivítal na svém hřišti fotbalisty z Hartvíkovic, které se také pohybují ve druhé polovině tabulky. Na rozdíl od Horního Újezdu ale dokázaly Hartvíkovice zvítězit a přenechat černého Petra právě Hornímu Újezdu. V loňské nedohrané sezóně se oba týmy rozešly smírně 2:2. Samotný zápas se hrál za velmi příjemného fotbalového počasí. Oba týmy z počátku zápasu zahřívaly své protějšky v obou svatyních. Domácí byli ale přeci jen aktivnější a ve 23. minutě přišla gólová odměna, o kterou se postaral domácí kanonýr  Miroslav Řezáč - 1:0. Ve 41. minutě navíc přišla pro hosty další rána, když byl vyloučen Daniel Knotek. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo, a tak byl zápas zcela otevřený. Horní Újezd již měl ale po několikáté v nové sezóně dobře rozjetý zápas a mohl doufat, že tentokrát svoje vedení udrží až do konce zápasu.

Domácí si výhru pohlídali

Ve druhé půli domácí udržovali náskok a navíc ho i v 63. minutě navýšili Janem Homolkou na 2:0. Domácí tak byli blízko třem bodům. Jenže hosté jim to ještě dokázali zkomplikovat, když v 70. minutě snižoval na 2:1 Jakub Sýkora. Bylo tak zaděláno na drama. Ale domácí svojí houževnatostí a zarputilostí dotáhli zápas do vítězného konce a po zápase mohla vypuknout radost mezi domácími příznivci.

TJ Hartvíkovice
Moczar Marek, trenér: Z úvodního tlaku jsme si vytvořili hned několik šancí které jsme však neproměnili a tak se trestalo na druhé šance a domácí z jediné kloudne akce šli dovedení. Závěrem první pule fauloval Knotek a byl za to poslán předčasné do kabin.druhou půlku se hra vyrovnala a za přispění rozhodčího začla hodně kouskovat. Velmi podprůměrné utkání nakonec se štěstím ovládli domácí.