3.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2020-2021

Dukovany vyhrály na Moravci a slaví první body

31. P. Sodomka (p.) , 50. P. Sodomka (p.) - 5. M. Novák , 16. M. Novák (p.) , 65. M. Novák
16

Domácí Moravec kopal dvě penalty, ale na body to nestačilo.

Martin Novák dvěma góly nasměroval hosty k výhře

Na hřiště Moravce zajížděl tým Dukovan, který zatím nezískal ani bod. Tuto nepříznivou bilanci hosté začali měnit už v 5. minutě, když kopali roh a na zadní tyči pohotově zakončil nikým nehlídaný Martin Novák - 0:1. V 16. minutě bylo pro hosty ještě veseleji, neboť Smolík fauloval ve vápně protihráče a kopala se penalta. K exekuci se postavil Novák a s notnou dávkou štěstí překonal Pokorného - 0:2.

Domácí nechtěli dát svoji kůži lacino a hnali se za snížením. Po kombinaci ve středu pole vyslal Sodomka do vápna Kudiovského, který byl faulován. Sodomka zachoval klidnou hlavu a pokutový kop proměnil - 1:2. Poté Sodomka vyslal na branku hostí slabou střelu, ta k úžasu všech propadla Křišťálovi pod rukou na tyč a z dorážky domácí vyrovnali. Naštěstí pro hosty sudí odpískal ofsajd.

Sodomka proměnil druhou penaltu, Novák dokonal hattrick

Na začátku druhé půle se kopala již třetí penalta v zápase. Černý na rohu vápna byl zbytečně faulován a Sodomka prokázal svoje kvality, když vyrovnal na 2:2. Domácí vyrovnání povzbudilo a byli lepším týmem, ale bohužel pro ně hráči Dukovan zahrávali přímý kop, který Pokorný vyrazil před sebe a Novák dovršil hattrick.

Moravec se snažil opět vyrovnat a zatlačil hosty, ale dostal se už jen do jedné větší šance, kdy musel hostující obránce vykopnout míč z brankové čáry.

Dukovany tak získali první tři body, Moravec zůstává na bodu jednom.