11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2015-2016

Stará Hlína si poradila doma s Číměří

26. S. Kadlec , 43. V. Hadač - 64. T. Láf
0

První poločas ovládli domácí

V sobotním odpoledni přivítala Stará Hlína na svém domácím hřišti číměřského nováčka a chtěli po několika remízových zápasech konečně naplno bodovat. Skóre otevřel ve 26. minutě předstoper Stanislav Kadlec, který po narážečce s Hadačem na půlící čáře zakončil samostatný únik. Hosté během prvního poločasu dokázali několikrát zahrozit z rychlých brejků, zato domácí borci spálili hned několik slibných příležitostí. Těsně před přestávkou domácí kanonýr Vladimír Hadač zaskočil číměřského brankáře Kupku rovnou z rohu a navýšil skóre na 2:0. Do kabin šli tak s dvoubrankovým vedením starohlinští.

Druhé dějství přineslo drama

Ve druhém poločase si hosté dokázali vytvořit tlak a podařilo se jim snížit v 64. minutě z penalty Tomášem Láfem. A domácí hráči i nadále pálili i vyložené šance, které je potom určitě mohli mrzet. Hosté totiž sahali i po bodu, když v 87. minutě domácí brankář Rychlý neudržel centr a po faulu obránce na číměřského útočníka Záhorku dostali šanci druhou penaltou, ke které se postavil Václav Mol, domácí gólman však zaváhání při nepovedeném výběhu na centr odčinil a pokutový kop zneškodnil. Stará Hlína tak měla štěstí a dokázala naplno bodovat a drží se s malým bodovým mankem na předních příčkách tabulky okresního přeboru. Zápas odřídil bez karetních trestů sudí Jaromír Chlaň.

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU: FOTBALUNAS - JIHOČESKÝ KRAJ

FK Stará Hlína
Jan Hrubý: Domácí vyhráli úvodní los zápasu a volba padla na stranu po směru silném větru. Tím pádem měli domácí od začátku výhodu, kterou využili v územní převaze. Problémem však byla nízká produktivita v proměňování ani těch nejvyloženějších šancí v případě našeho hráče Šroma. Ve 26. minutě se uvolnil po přihrávce Hadače Kadlec a ten sólem z půlky otevřel skóre utkání. I nadále měli domácí územní převahu, ale šance trestuhodně zahazovali. Až 43. minutě Hadač za přispění větru zaznamenal přímo z rohu druhý gól domácích. V druhém poločase se vlivem větru hra sice vyrovnala, ale domácí i nadále pokračovali v neproměňování šancí. A tak přišel trest v podobě faulu v brankovém území domácích. Z nařízenou penaltu hostující Láf proměnil. V 88. minutě se opět kopala penalta, které předcházela chyba domácího brankáře kterému vypadl míč z ruky a domácí vyrobily další penaltu. K míči se postavil hostující hráč Mol, ale nedal. Domácí brankář Rychlý tak odčinil svoji chybu. Domácím se nadále nedaří proměňovat i ty nejvyloženější šance, ale kladem je jejich kvalitní hra obrany do současné doby suveréně nejlepší v této soutěži

Sokol Číměř
Jiří Feytl: V pátek večer jsme nevěděli jestli na zápas odjedeme alespoň v jedenácti lidech. Vyrovnaný zápas, který rozhodla naše neproměněná penalta minutu před koncem. Musím smeknout před naším týmem že i přes řadu zranění zápas odehráli na maximum a nechali na hrišti vše.

P. Rychlý [-] - M. Anichober [-] , R. Jičínský [-] , S. Kadlec [-] , R. Chmátal [-] - I. Nadberežný [-] , M. Šauer [-] , V. Hadač [-] , P. Šauer [-] - O. Šrom [-] , P. Makovička [-]