1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Zápas, který Nemanice strávily na své útočné polovině

6. J. Nevosad , 11. M. Zach , 32. P. Čech , 43. M. Zach , 58. P. Čech , 66. M. Zach , 69. P. Schönkypl , 71. M. Zach , 80. J. Nevosad
0

Od první do poslední vteřiny zápasu nebylo pochyb o tom, že si Nemanice prostě odvezou tři body. Nakonec domácí zůstali potupné desítky ušetřeni, ale stejně budou chtít vzpomínky na toto utkání nechat co nejrychleji za sebou. Čtyřmi góly se blýskl Zach. Podrobnosti připravujeme...

4:0 po půlce a tím to zdaleka nekončilo

Kapitán hostů Nevosad nalomil odpor Horní Plané už v 6. minutě, kdy se porpvé prosadil. Horní Planá si vytvořila v zápase pouze jednu vyloženou šanci po přímém kopu, jinak se ale Součkovi svěřenci jen bránili na své obranné polovině, Nemanice mají k dispozici pro tuto sezónu snad ještě silnější tým než loni a rozdíl v kvalitě celků se projevil v plné nahotě. Do poločasu se dvakrát refila letní posila z Rudolfova Zach, stejně tak se jednou prosadila i další nová tvář Čech.

Zach jako Lafata

Zázrak se ve druhé půli nekonal a hosté dál jasně dominovali. Branky Čecha a Schönkypla proložil dalšími úspěchy Zach - nemanický Lafata – vždy připraven na správném místě. Nemaničtí si připravili šanci, ale gólová tečka zbyla hned čtyřikrát v utkání na Zacha, který doklepával míče za bezmocného Truhláře. To nejlepší nakonec platilo alespoň co se týče pohlednosti gólů v tomto zápase. Nevosad upravoval na konečných 9:0, když si na půlce vyměnil míč s krajním bekem, bagem se tato dvojice dostala až do vápna, kapitán hostů udělal kličku stoperovi a do protipohybu brankáře trefil přesně šibenici. Nemaničtí diváci si žádali desítku v síti soupeře, ale hosté trochu polevili, začali přidávat do hry víc a víc ležérnosti a fint a zkoušeli, co vše si můžou dovolit. Nakonec tedy desítka nepadla, ale hosté kvůli tomu určitě těžké spaní mít nebudou. Zato domácí na tom budou o poznání hůře...

TJ Smrčina Horní Planá
Karel Souček (trenér Horní Plané): ... připravujeme

SK Nemanice
Petr Böhm (Nemanice): Hrálo se de facto na jednu polovinu. Až na jeden přímák, po kterém to překopával jejich útočník z malého vápna, domácí šanci neměli. Navíc domácí dostali ve druhé půli červenou kartu, kdy jejich záložník trochu přestřelil a zkázu Horní Plané dokonal. Výsledek mluví tentokrát za vše, kdyby byl dvojciferný, nikdo by se tomu nedivil. Rád bych vyzdvihl jejich brankáře, který toho ještě hodně pochytal."

M. Truhlář [-] - P. Trančík [-] , V. Ryneš st. [-] , I. Didkivský [-] , A. Kvasnička [-] - F. Švábirt [-] (76. D. Flöring [-] ) , M. Bednář [-] , M. Kordík [-] , V. Ryneš ml. [-] (56. P. Kalkuš [-] ) - A. Kvasnička [-] (64. T. Komžák [-] ) , M. Bednář [-]