4.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

Jasný výsledek pro domácí

19

Zápas dvou týmů s ambicemi skončil nakonec lépe pro domácí Maraton.

Po poločase byl stav nerozhodný

V sobotním odpoledním parném počasí na sebe narazili dva kombinačně zdatní soupeři, kteří se  chtějí v Poutník lize pohybovat v popředí tabulky. Od počátku se hrál svižný fotbal za mírné převahy Horní Cerekve, která se také po zásluze dostala do vedení díky samostatnému úniku P. Bendy. Další šance hostujícího týmu v podání M. Kůty a J. Havla skončily v rukavicích M. Dvořáka resp. nad břevnem domácí svatyně. Postupně se do hry dostávali také domácí, kteří začali kombinační hrou cerekvické přehrávat. Vyrovnání se dočkali po pohledné akci, kdy Z. Pahr odcentroval a nikým nekrytý Moravec uklidil balon hlavou za bezmocného L. Chadima. Další šance Maratonu v podání Pahra, Hejdy, či Vlčka skončily těsně vedle branky Cerekve.

Rozuzlení přinesl druhý poločas

Chléb se lámal na začátku 2. půle, kdy mohl hosty dostat do vedení kapitán M. Kůta, ale kličku po samostatném úniku mu bravurně zlikvidoval M. Dvořák. Pověstné „nedáš - dostaneš“ se projevilo i tentokrát, kdy na přímý volný kop naskočil D. Blažek a poslal domácí hlavou do vedení. Cerekev potom byla nucena otevřít hru, což byla voda na mlýn zkušeným domácím fotbalistům, kteří toho dokázali bezezbytku využít. V 67. minutě na 3:1 zvyšoval na hranici ofsajdu se pohybující J. Pavouk. Cerekev měla také několik zajímavých možností, hlavně 3 šance střídajícího M. Martínka volaly po gólovém vyjádření, avšak nestalo se a domácí opět trestali. Z pěkné otočky podruhé skóroval Jan Pavouk. Definitivní hřebíček do rakve hostujícímu týmu zasadil v 90. minutě B. Růžek, který vystihl kličku brankáře L. Chadima a pohodlně upravil na konečných 5:1.

Mnohem efektivnější domácí se tak ve zdánlivě vyrovnaném utkání radovali z jasného vítězství. Hostující tým se bude na poslední dvě nevydařená vystoupení snažit zapomenout příští neděli, kdy jim na domácí půdě bude soupeřem rezervní tým Kamenice nad Lipou.