19.kolo, Moravskoslezský | Bruntál | Okresní přebor , 2014-2015

--

Světlá Hora zaslouženě vysoko zvítězila a nadále vede tabulku OP

0
 Jan Rončák hattrickem rozhodl utkání

Úvodní kolo jarní části OP bylo minulý týden odloženo,ale tentokrát za krásného jarního počasí chtěli domácí Nové Heřmínovy,které byly na 12 místě překvapit vedoucí celek tabulky Světlou Horu. Ze začátku se hrál vyrovnaný fotbal a šance byly na obou stranách. Již v 6.minutě neproměnil šanci hostující Bridzik. V 11 minutě prověřil domácí Šuba z přímého kopu hostujícího brankáře. V 18 minutě se ocitl v obrovské šanci domácí Kováč,ale těsně minul bránu. Ihned z protiútoků v 19 minutě fauloval domácí hráč. Standartní situaci zahrával kapitán hostí Jiří Rončák hlavou prodloužil Kopec na Bridzika a ten otevřel skóre 0:1. Od té doby byla Světlá již lepším týmem a domácí přehrávala. Ve 27 minutě krásným lobem přehodil Jan Rončák brankáře domácích 0:2. Ve 30 minutě po další chybě domácí obrany běžel od poloviny hřiště opět Jan Rončák sám na domácího gólmana a chladnokrevně proměnil 0:3. Světlá soupeře přehrávala. Domácí přeci jen vykřesali jiskřičku naděje a po akci Kováče se dostal sám před brankáře Herman a snížil na 1:3. Tak skončil první poločas,který přinesl spoustu šancí. Domácí trenéři reagovali na hru střídáním třech hráčů na začátku 2.poločasu. Ovšem ihned ve 47. minutě byl faulován v pokutovém území aktivní Jan Rončák a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnil Jiří Rončák 1:4. V 58 minutě již to bylo 1:5. Výborně hrající Jan Rončák svým třetím gólem v utkání uzavřel svůj hattrick. Světlá utkání již dominovala a v 88 minutě uzavřel účet utkání střídající Sedlář na konečných 1:6.

FK Nové Heřminovy
Tomáš Gazda,předseda: Proti kvalitnímu soupeři jsme si nemohli dovolit udělat tři hrubé chyby,které soupeř potrestal góly. Utkání po té již ovládl a zaslouženě vyhrál.

TJ Světlá Hora
Jiří Rončák,kapitán: Jdeme za postupem. V zimě jsme kvalitně potrénovali a máme skvělou partu. Dnes jsme v utkání dominovali.

L. Petrů [-] - J. Tomeček [-] (46. M. Pavelka [-] ) , P. Baláž [-] , V. Meca [-] , J. Šimůnek [-] (46. M. Badač [-] ) - P. Šmigura [-] , J. Olbert [-] (59. D. Beránek [-] ) , Z. Šuba [-] , J. Holuša [-] (46. T. Kojda [-] ) - M. Kováč [-] , J. Herman [-] (60. M. Oborný [-] )

R. Matuška [-] - T. Grosman [-] , T. Zaťka [-] , J. Rončák [-] , P. Svatý [-] - J. Matějka [-] (66. R. Maňas [-] ) , R. Hapka [-] , L. Kopec [-] (69. P. Kalaš [-] ) , J. Jombík [-] (60. J. Sedlář [-] ) - J. Rončák [-] (66. V. Meluch [-] ) , O. Bridzik [-] (60. J. Kraus [-] )

ŽK: 35. J. Tomeček , 38. J. Olbert - 22. T. Zaťka .
Místo: Nové Heřmínovy. Počet diváků: 70.