13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Náměšť B doma na Rokytnici nestačila

15

Fotbalisté Náměště B nedokázali bodovat ve svém domácím zápase proti Rokytnici, které podlehly 2:3

Domácí se ujali vedení

Náměšť B přivítala na svém hřišti fotbalisty z Rokytnice, která chtěla navázat na výhru z posledního utkání z Lipníkem. Rokytnice tak bude hájit čtvrtou pozici, na kterou si brousí více týmů mezi něž patří i rezervní tým z Náměště. Náměšť tak chtěla ve svém posledním podzimním domácím zápase vyhrát. K tomu jim mohli pomoci někteří hráči z A týmu. Ale to se mělo rozhodnout až těsně před zápasem. Navíc byla Náměšť posílena nečekanou výhrou na půdě aspiranta postupu z Vladislavi v poměru 3:1. Utkání se hrálo za velmi příjemného slunečného počasí, které spíše lákalo k procházkám nebo i jiným aktivitám. Ti fanoušci co se přeci jen rozhodli navštívit toto utkání, doufali v domácí vítězství. Hosté dorazili na zápas ve velmi kombinované sestavě a soustředili se na to, aby hlavně neinkasoval na začátku utkání, což se dlouho dařilo. Oba týmy si hlavně hlídali útočné hrozby svých protějšků a oba gólmani, jak domácí Martin Kovář tak i hostující Lukáš Hobza dlouho odolávali. Až ve 30. minutě poslal domácí celek do vedení Filip Tomek, jenž vstřelil jedinou branku prvního poločasu - 1:0.

Hosté dokázali otočit zápas ve svůj prospěch

Ve druhé půli hosté zabrali a hned ve 47. minutě vyrovnali Martinem Štorkem na 1:1. Domácím se sice podařilo jít v 68. minutě Václavem Kopuletým ještě jednou do vedení 2:1, ale hosté pak během pěti minut otočili zápas ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnal v 73. minutě Adam Pospíšil a v 78. minutě Marián Vahil’a dokonal obrat - 2:3.