8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Čeladná prolomila černou sérii vítězstvím nad Dolními Datyněmi

16

Čeladná doma přivítala Dolní Datyně.

Jediná branka v prvním poločase

Sobotní utkání osmého kola krajského přeboru nám přineslo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole padla s Krnovem a mezi Dolními Datyněmi, které prohrály s Fulnekem. Nyní již k samotnému utkání.

Od úvodního hvizdu byli aktivnější domácí fotbalisté. Dolní Datyně přijely do Čeladné nejspíše s pocitem a myšlenkami, že se soupeř porazí sám, jelikož utrpěl po dvou vyhraných kolech šest porážek v řadě. To samozřejmě hráči mají v podvědomí. Bohužel hosté svého soupeře hodně podcenili a nepředvedli moc oslnivý výkon. Domácí již chtěli konečně protrhnout bodový půst a oproti zápasu s Krnovem byl výkon jako nebe a dudy. Hýřili pohybem, kombinačně i takticky svého soupeře přejeli. První branka zápasu padla po necelých dvaceti minutách hry. Té předcházelo několik nebezpečných centrů, kdy se obrana Dolních Datyní hodně zapotila. Po jednom z nich tedy nakonec padl v 19. minutě gól, který vstřelil Horváth - 1:0. Domácí hosty jasně přehrávali. Ti mohli být jen rádi, že neinkasovali v první půli vícekrát. Nakonec tedy poločas dospěl do svého konce.

V úvodu poločasu domácí přidali pojistku

Druhá půle nepřinesla ze strany hostí žádné zlepšení. Naopak pro ně přišla další pohroma ve formě inkasované branky. V 52. minutě se dostal ke střele Gaži a procedil ho za záda Vasilka - 2:0. Domácí nadále předváděli skvělý výkon, na který museli čeladenští fanoušci opravdu dlouho čekat. Dolní Datyně si v tomto zápase takřka neškrtly. Čeladná si šla za vítězstvím od první minuty a zaslouženě vedla. Měla i další velké šance. Ty ale buď zastavil Vasilko nebo střely mířily mimo tři tyče. Hosté mohli svému brankáři poděkovat, že neodjeli s debaklem. Domácí zvládli odehrát celý zápas ve stejné sestavě a naopak hosté střídali rovnou pětkrát. Hosté se postupem času dostávali více do zápasu, ale tato střídaní moc velké oživení a hlavně branku nepřinesla. Čeladná zápas dokopala do vítězného konce. Dolní Datyně si připisují druhou porážku v řadě.

Čeladná hraje v příštím kole v Bystřici. Dolní Datyně čeká doma zápas s Pustou Polomí.