6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Krnov rozebral Čeladnou

18

Čeladná doma přivítala Krnov.

Úvodních třináct minut nabídlo tři branky, další přišla až v závěru

Sobotní utkání šestého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole dostala v Petrovicích kanára a mezi Krnovem, který doma padl s Fulnekem. Nyní již k utkání.

Jeho úvod vyšel skvěle hostujícímu celku. Již v 6. minutě poslal Macík prudký míč za obránce, na který si naběhl Sabo, udělal kličku gólmanovi a poslal míč do prázdné branky - 0:1. Na další změnu skóre se nemuselo dlouho čekat. V 11. minutě se na kraji krásně uvolnil Havlíček se Šimčíkem. Ten míč zatáhl a poslal míč pod sebe na Hrubého, který se ocitl sám na hranici pokutového kopu a uklidil míč do branky - 0:2. Poté se osmělili i domácí. Ve 13. minutě se nedomluvil Pokorný s Tümmlerem, domácí si mezi nimi skvěle narazili míč a Horváth šel sám vstříc gólmanovi, kterého překonal - 1:2. Domácí proměnili vůbec svoji první šanci v zápase. První půle mohla přinést ještě více branek. Krnov ale předvedl festival spálených šancí. Havlíček přestřelil z pěti metrů bránů. Šimčík naopak branku dal, ale kvůli ofsajdu mu nebyla uznána. Poté hlavičkoval ze dvou metrů Ostrák, ale Stareček předvedl vynikající zákrok, kdy již ležel na zemi, ale stačil se zvednou a míč vyškrábnout na roh. Hrálo se jen na jednu branku a byla jen otázka času, kdy to tam konečně Krnovu padne. To se stalo tesně před koncem, přesněji ve 44. minutě. Hrubý na půlce převzal míč a poslal ho krásně mezi obránce, kde si naběhl střídající Klepáček a z šestnáctky chladnokrevně obstřelil gólmana. Domácí ještě chtěli do poločasu skórovat a vytvořili si velice nebezpečnou příležitost. Ve 45. minutě postupoval hostující útočník z úhlu sám na brankáře. Jeho následnou střelu dokázal Řeháček vytlačit na roh. Z něho již nic nebylo a první půle dospěla do svého konce za příznivějšího stavu pro hosty

Krnov přidal čtvrtou branku

Druhá půle byla v podobném duchu, jako ta první. Více ze hry měli hosté a svého protivníka tlačili. Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl hned v 50. minutě Sabo, kdy dostal krásnou přihrávku od Bartoníčka a šel úplně sám. Stareček ho ale vychytal. V další šanci se objevil Ostrák, který netrefil z hranice velkého vápna ani branku a to již gólman ležel na jedné straně. Další šance hosté také neproměnili a stále se na branku čekalo. Skóre se změnilo až v 73. minutě zahrávali hosté roh. Míč se dostal až na zadní tyč, kde byl úplně osamocený Ostrák a poslal míč do branky - 1:4. Domácí už po inkasované brance rezignovali na to s vývojem něco udělat a zápas se jen dohrával. Nakonec dospěl do svého konce a Krnov si připsal tři body za vítězství. Čeladná naopak dále ztrácí a po úvodních dvou vyhráných kole již popáté v řadě prohrála.

Čeladná v příštím kole zajíždí do Brušperku. Krnov čeká doma souboj s Pustou Polomí.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí: "Spokojenost jak s výkonem, tak s výsledkem, i když mě trochu mrzí, že jsme spalovali jednu šanci za druhou. I přes tu vysokou výhru to mohlo být klidně už 1:6 v prvním poločase. Vletěli jsme na ně, presovali jsme, z čehož byli asi trochu rozhození. Podařilo se nám vsítit dvě rychlé branky. Nakonec byla kaňkou v zápase naše obdržená branka, která byla úplně zbytečná a vyplynula z nedomluvy našich hráčů. Po brance jsme předvedli festival spálených šancí. Víceméně se hrálo na jednu branku a čekalo se, kdy ta branka padne. Nakonec jsme ji přidali do šatny, což nám pomohlo. V závěru jsme ještě přečkali šanci soupeře. Druhá půle byla podobná, jako ta první. Již v úvodu jsme mohli zvýšit vedení, ale Sabo svůj nájezd neproměnil, což bylo pro nás zklamáním, protože to nedal tak zkušený hráč. Bohužel nevyjde všechno. Ostrák poté přidal pojišťující branku a zápas se jen dohrával. Pro mě byla Čeladná nepříjemným překvapení, kdy na tom byla loni o dost lépe. Jinak to byl od nás kompaktní výkon a zasloužené vítězství. Tedy až na ty neproměněné šance, ale kdyby pokaždé každý své šance proměnil, tak asi nehrajeme krajský přebor."