2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

13. M. Moučka , 47. F. Gaži , 55. M. Moučka , 70. M. Moučka (p.) , 88. M. Moučka
13

Čeladná doma hostila Český Těšín.

Diváci viděli pouze jedinou branku

Druhé kolo nám přineslo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole jasně přejela Šenov a mezi Český Těšínem, který v minulém kole padl doma s nováčkem z Fulneku. Teď se již přesuňme k utkání. Oba celky již od začátku hráli vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Hosté se často tlačili do útoku, kde jim však chyběla potřebná kvalita, a tak se z několika šancí nedokázali prosadit. To se však podařilo domácí Čeladné. Ve 13. minutě se po chybě hostí dostal k míči Moučka a nádhernou střelou nedal Pechovi šanci – 1:0. Český Těšín nadále hrál svoji hru, ale branka ne a ne přijít. Čeladná hrála s naprostou pohodou, což mohlo domácí příznivce těšit. Do poločasu již ale další branka ani na jedné straně nepadla, a tak se šlo do kabin při jednogólovém náskoku domácího mužstva.

Domácí přidali čtyři branky, třemi se blýskl Moučka

Druhá půle vyšla Čeladné náramně. Již po dvou minutách hry se prosadil Filip Gaži – 2:0. To samozřejmě zaskočilo hostující tým a taky ho to po zbytek zápasu dosti poznamenalo, takřka vzalo vítr z plachet. Naopak domácím tam padlo skoro vše, na co sáhli. V 55. minutě se svou druhou brankou v utkání prosadil Moučka – 3:0. Český Těšín se snažil s výsledkem něco udělat, bohužel vzápětí přišla další rána. Po faulu ve vápně totiž domácí kopali penaltu. K té se postavil opět Moučka a šancí ke zkompletování hattricku nepohrdl – 4:0. Zápas se už víceméně dohrával. Oba celky si ještě vytvořili pár další příležitostí. Hostům však v tomto zápase nebylo přáno a branky se nedočkali. Na druhé straně se v závěru opět slavilo, jelikož přidal další branku Moučka, který byl opět střelecky dobře nalazen – 5:0. Zápas tak skončil vítězstvím Čeladné, která nasázela Českému Těšínu potupného bůra, i když tomuto debaklu celkové představení na hřišti neodpovídalo.

Čeladná v příštím kole zajíždí do Hlubiny. Český Těšín doma přivítá Pustou Polom.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér (http://www.fkceskytesin.wbs.cz/): „Kdo se podívá jen na holý výsledek, tak si asi řekne, co to tam ten Těšín dělal, to je jasné. Já ale nemohu klukům skoro nic vytknout. Přístup byl v pořádku, v první půli jsme dokonce měli čtyři šance, ale rozdíl mezi oběma týmy byl v individuální kvalitě hráčů. Samozřejmě, výsledek je škaredý, ale my jsme nebyli horším týmem. Soupeř prokázal o dost větší kus kreativity při individuálních akcích, což vám pak udělá výsledek. Pro naše mladé to byla užitečná lekce.“