11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2019-2020

--

Sapeláci doma podlehli Žirovnici.

34. F. Dvořáček (p.) - 77. J. Vodáček (p.) , 89. A. Vaš
23

Žirovnice opět ukázala, že její výkony v letošní sezoně jsou jako na houpačce, Ve stáji porazili 2-1 Sapeli.

Tým Sapeli v půli vedl 1-0.

Ve třetí minutě vyvezl míč Tomáš Reiterman, Jan Vacek s Jiřím Horkým si narazili míč před šestnáctkou a Štěpán Bambula měl první gólovku. Gólman švec však stačil nohou míč vyrazit. V 11.minutě Vacek přestřelil z hranice šestnáctky. O minutu později po centru Vodáčka hlavičkujali hosté nad branku. Ve 23.minutě výborně vystřelil z přímého kopu Vodáček, Petr Koubek míč vyrazil a Petr Barák ho uklidil na roh. Ve 26.minutě centroval Petr Barák a Ondřej Částka minul branku Žirovnice. Ve 28. minutě Brabec vyslal přesnou uličkou do úniku Štěpána Bambulu, ten šel sám na gólmana, ale vůbec netrefil hostující branku...Ve 34.minutě po rohu Filipa Dvořáčka hlavičkoval Tomáš Reiterman, hostující bek zastavil let míče rukou a byl nařízen pokutový kop. Ten proměnil Filip Dvořáček 1 - 0.

Žirovnice v závěru otočila zápas.

I do druhé půle domácí vstoupili aktivně, připravili si dvě slibné akce, ale ani David Padrnos, ani Štěpán Bambula je nedokázali proměnit. Potom přišly dvě velké šance hostů. V první Vodáček přehlavičkoval domácí bránu, ve druhé po centru zprava hlavičkoval hostující útočník mimo branku. První dvacetiminutovku druhé půle uzavřel střet hostujícího gólmana s Davidem Padrnosem, ale nepískalo se. Od 70. minuty získávali navrch hosté, ale dobře fungující obrana Sapeláků si věděla rady. Až přišla 77.minuta a nešikovný zákrok v šestnáctce domácích. Následovala penalta a Vodáček vyrovnal na 1-1. Domácí chtěli hrát na výhru, ale Slavoj získal vyrovnáním vítr do plachet. Sapeláci již neměli na druhý gól sílu a naopak minutu před koncem inkasovali z kopačky Vaše 1-2...

TJ Sapeli Polná
Filip Dvořáček (kapitán): Ve vyrovnané první půlce jsme šli do vedení díky proměnné penaltě. Druhý poločas jsme se spoléhali na rychlé brejky, které jsme ovšem nevyužili a navíc jsme svými chybami dovolili hostům v závěru zápasu výsledek otočit

FC Slavoj Žirovnice
Adam Vaš (hráč): Zápas jako obvykle nebyl ve Stáji jednoduchý. Hlavně po tom co nám sudí neuznali gól... video jsem ještě neviděl takže se nebudu hádat jestli byl nebo ne, ale za mě rozhodně... Po tomto neuznaném góle se domácí tým dostal do hry pro mě zase nesmyslně písknutou penaltou... Ale to nás v Polné moc nezaskočilo... Druhý poločas byl už trochu šťastnější a nakonec se nám to povedlo otočit.

P. Koubek [-] - P. Tržil [-] , O. Částka [-] , Š. Bambula [-] , J. Horký [-] , D. Padrnos [-] (77. M. Boháček [-] ) , F. Dvořáček [-] , P. Barák [-] , J. Vacek [-] , T. Reiterman [-] , M. Brabec [-]

D. Švec [-] - K. Tolkner [-] , M. Kořínek [-] (63. V. Staněk [-] ) , T. Knotek [-] , M. Hřebecký [-] , T. Hřebecký [-] , V. Hadrava [-] , A. Vaš [-] , J. Vodáček [-] , V. Kučera [-] , L. Dýnek [-]

ŽK: 82. T. Reiterman - 33. V. Kučera , 66. T. Knotek , 85. M. Hřebecký .