13.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Tři body zůstaly v Nové Včelnici

13

Nová Včelnice chtěla navázat na vítězství v minulém kole a Bernartice potřebovaly odčinit prohru. Zápas nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří si připsali další tři body a v tabulce tak opanují střed.

I přes tlak Bernartic první skórovali domácí

Hosté přijeli s taktikou nakopávaných míčů za obranu domácích, což dělalo na začátku Včelnici potíže. Domácí se snažili hrát po zemi a od 20. minuty převzali taktovku na hřišti. Ve 23. minutě Mareš z jasné šance nedal gól a nechal tak vyniknout brankáře soupeře. Ovšem ve 25. minutě už Marešova střela z rohu velkého vápna skončila v síti a domácí se tak dostali do vedení 1:0. Do konce poločasu se hra už odehrávala bez větších šancí.

Šance na vyrovnání byla zmařena

Do druhého poločasu hosté vstoupili se snahou vyrovnat skóre, ale domácí obranu, která pracovala velmi dobře moc neprověřili. Před koncem utkání v 81. minutě Tuček běžel sám na domácího brankáře, ale neproměnil. Hned z následujícího protiútoku zachránil tři body Včelnici zázračným zákrokem brankář Vokuš. Nová Včelnice si tak doma tři body uhájila. V posledním kole podzimní části čeká Bernartice zápas s Dačicemi a Nová Včelnice se vypraví za táborskými hráči.