--

Brozany schytaly doma vysokou porážku od Hradce Králové

10. D. Bičiště , 20. D. Samko , 22. J. Mahr , 68. D. Bičiště (p.)
14

Béčko Votroků přijelo k utkání do Brozan. Hostující fotbalisté potvrdili roli favorita a utkání ovládli.

Po polovině první půle bylo rozhodnuto

Domácím úvod utkání vůbec nevyšel a hosté je zcela jasně přehrávali. Bylo pouze otázkou času, kdy se Votroci ujmou vedení. Stalo se tak v 10. minutě, Samko přihrál Procházkovi, který vyslal další pas, který uklidil pohodlně do branky Dominik Bičiště. Hosté nadále diktovali tempo hry a drželi balón na svých kopačkách. Ve 20. minutě se před domácím vápnem uvolnil Denny Samko a odhodlal se ke střele. Z jeho levé nohy vyšla krásná střela, která se zastavila až v šibenici domácí branky, 2:0. Další pohroma pro domácí přišla hned ve 22. minutě. Na centr Doležala si naběhl Jan Mahr a hlavičkou zvýšil na 3:0 pro hráče Hradce Králové. Další minuty poločasu už se odehrávaly bez větších možností. O výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto a hradečtí v útočné aktivitě polevili.

Hradec přidal ještě jednu branku

Domácí sympaticky zápas nezabalili a snažili se skóre zkorigovat. Všechny jejich útočné snahy ale zachytávala soustředěná hostující obrana s brankářem Brátem. Postupem času hradečtí opět zařadili vyšší rychlostní stupeň, na což domácí nestačili. Výsledkem byl pokutový kop za faul brankáře Němce na Locknera v 68. minutě. Míč si na penaltový puntík postavil Dominik Bičiště a svou druhou brankou v utkání zvýšil stav zápasu na konečných 4:0 ve prospěch béčka Hradce Králové. Domácí Brozany jsou na posledním místě tabulky se třemi body a s nejslabší ofenzivou v soutěži, když vstřelili pouze sedm branek

Redakčně upraveno.

SK Sokol Brozany
Michal Obrtlík - hráč: Z naší strany to bylo nepovedené utkání, kdy Hradec vyřešil výborně první brejkovou situaci, pak se hezky z dálky trefili a my už jsme nebyli schopni se zvednou a vrátit se do zápasu. Nezbývá nám nic jiného, než se dobře připravit na Chlumec a přivézt body z venku.

FC Hradec Králové B
Karel Krejčík - trenér: Dnes se nám podařilo výborně vstoupit do zápasu. Byli jsme aktivní, nebezpeční a hlavně efektivní. V rozmezí necelé čtvrthodiny jsme dali tři branky, a o našem vítězství tak bylo prakticky rozhodnuto po dvaceti minutách. Domácí nás trochu zlobili jen v úvodu druhého poločasu, ale brzy jsme opět zápas převzali do vlastních rukou a přidali čtvrtou branku. Vysoké vítězství a bodový zisk jsou pro nás odměnou za kolektivní výkon. Všichni hráči zápas odjezdili po zadku a naše výhra je tak jednoznačně zasloužená.

D. Němec [-] - M. Obrtlík [-] , P. Výborný [-] (29. K. Jakš [-] ) , D. Hovsepyan [-] , D. Hloušek [-] (46. M. Mešič [-] ) , R. Cibulka [-] (86. C. Chukwuma [-] ) , V. Pavlíček [-] (77. M. Walter [-] ) , J. Hruštinec [-] , . Bories [-] (67. F. Turek [-] ) , T. Aljinovic [-] , T. Bubeníček [-]

J. Brát [-] - D. Bičiště [-] (77. M. Langr [-] ) , J. Kadlec [-] , D. Doležal [-] (85. J. Ansorge [-] ) , J. Mahr [-] (72. T. Sokol [-] ) , M. Plašil [-] , D. Procházka [-] (83. A. Nemšovský [-] ) , F. Čech [-] , J. Vobejda [-] , D. Samko [-] (79. M. Vítek [-] ) , J. Locker [-]

Hráči zápasu: D. Bičiště , D. Samko .
Počet diváků: 269. Rozhodčí: Severýn Vojtěch - ULRICH Tomáš, STARÝ Dominik.