29.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

17. P. Klimpar (p.) , 24. R. Špaček , 79. D. Renta - 67. P. Dřizgevič (p.)
5

Frenštát doma v posledním kole hostil Oldřišov.

Frenštát vstřelil dvě branky

Již od úvodních minut byli lepším týmem domácí. V 15. minutě propadl na míči Morong. Frenštát se tak dostal do velké šance, ale pokus o lob skončil mimo. Hned vzápětí přišla chyba Pflegera a kopala se penalta. K té se postavil Klimpar a zkušeně ji proměnil. Ve 24. minutě si našel odražený míč na šestnáctce Špaček a takovou skrytou střelou nedal Andělovi šanci – 2:0. V další velké příležitosti se ocitl Klimpar, ale skvělý zákrok předvedl Anděl a nedovolil mu tak podruhé v utkání skórovat. Frenštát nadále přehrával svého soupeře. Další pokus opět skvěle zlikvidoval Anděl. Těsně před koncem poločasu chtěl Janík překvapit Nezhodu. Ten mu však jeho pokus z půlky hřiště dokázal chytit. Poločas tak skončil lépe pro domácí. Ti vedli o dvě branky.

Oldřišov snížil, ale domácí si vítězství pohlídali

Druhý poločas byl už více vyrovnaný. V další šanci se opět objevili domácí. Po přímém kopu od lajny se dostal k míči jeden ze stoperů Frenšátu, ale Anděl byl opět připraven a střelu zneškodnil. Hosté se poté herně zvedli. Přímý kop Dřizgeviče vystrašil Nezhodu, který střelu vyrazil na roh. V 67. minutě vstřelili branku hosté. Dřizgevič krásně vyslal Moce, který byl faulován ve vápně a kopala se penalta. K té se postavil Dřizgevič a s ledovým klidem jí proměnil alá Panenka - 2:1. O pár chvil mohli hosté vyrovnat, ale to se jim nepodařilo. V 79. minutě si opět domácí vzali zpět dvoubrankové vedení. Po kombinaci a následné centru ze strany se k míči dostal Renta a svou hlavičkou se nemýlil – 3:1. V 87. minutě po dalekonosném centru Pflegera zakončoval Droppa pouze do gólmana. V 88. minutě přišel ještě jeden samostatný nájezd, ve kterém se zjevil Bořucký. Toho však skvěle vychytal Nezhoda. Frenštát zvítězil nad Oldřišovem a v příštím ročníku si zahraje divizi. Gratulujeme!

SK Moravan Oldřišov
Miroslav Mička, asistent trenéra: “V prvním poločase jsme si nevytvořili vůbec žádnou šanci a Frenštát nás jasně přehrával. Ale v druhém poločase si myslím, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Kdy jsme dokonce mohli srovnat na 2:2, ale bohužel jsme dostali na 3:1. Potom už jsme neměli nárok. Škoda ještě neproměněných šancí v závěru. Myslím si, že to od nás byl důstojné zakončení sezóny.“