26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Brušperk udolal Bílovec

10

Bílovec přivítal na hřišti Studénky Brušperk. První vzájemný zápas těchto celků skončil výhrou Brušperku.

V první půli padly tři branky

Utkání Bílovce se opět odehrálo v azylu na hřišti Studénky. Již od začátku utkání šlo vidět, jakou taktiku oba celky zvolily. Hosté přijely s jasným cílem, a to hrát co nejvíce se zabezpečené obrany a vstřelený gól by byl jen třešničkou na dortu. Domácí hráli více na míči a vytvářeli si nadějné příležitosti. Dvě z nich bohužel nedokázali přetavit v gól. Branky se však jako první nakonec dočkali. V 17. minutě se po rohovém kopu prosadil Střelec – 1:0. Ve 24. minutě přišlo vyrovnání. Brušperk se dostal do brejkové situaci a dokázal jí proměnit Vrána – 1:1. Než se z inkasovaného gólu Bílovec vzpamatoval, přišel ve 32. minutě druhý. Domácí se ve velkém počtu dostali do útočné fáze, kde ztratili míč a hosté ve dvou hráčích skvěle přešli do rychlého protiútoku, který zakončil opět Vrána – 1:2. Hosté se opět ještě více zatáhli a domácí museli hrát do plných. Do poločasu si však toho moc nevytvořili a půle tak skončila lépe pro hosty z Brušperku.

Domácí vyrovnali, hosté šli však vzápětí opět do vedení

Druhá půle začal podobně, jako ta první, a to tlakem domácích. Ti kombinovali, byli lepší na míči. Bohužel přes skvěle zorganizovanou obranu hostí se dostávali jen sporadicky. Když se už do něčeho dostali, tak je vychytal brankář Pacanovský a nebo mířili nepřesně. V 67. minutě se ale domácí přece jen vyrovnání dočkali. Černín se dokázal uvolnit přes dva hráče a zpoza šestnáctky se krásně trefil za tyč – 2:2. Domácí vycítili šanci na obrat skóre. Vše vrhli do útoku. To se jim však krutě vymstilo. V 76. minutě udělali domácí chybu v rozehrávce. Hosté vybojovali míč a běželi do protiútoku. Domácí nedokázali míč odkopnout a Šimon ho umístil do brány – 2:3. Inkasovaná branka domácí totálně zlomila. Hosté si zápas už uhlídali a ani střela střídajícího Stochy branku neohrozila. Domácí prohráli již třetí utkání v řadě, tentokráte s Brušperkem.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Bohužel jsme trochu spadli do takové beznaděje a tento zápas byl takové vyvrcholení. Utkání pro nás sice začalo velice dobře a ujali jsme se vedení. Bohužel po vstřeleném gólu soupeř po první vážnější akci vyrovnal. Potom nás potkala taková klasika posledních utkání, kdy dostaneme gól a do deseti minut inkasujeme další. V prvním poločase se mi vůbec nelíbil přístup ke hře. Hráli jsme velmi laxně a mysleli jsme si, že to přijde samo. Do druhé půle jsme nastoupili odhodlaně. Byli jsme lepší na míči, ale bohužel pro nás to jejich gólman skvěle odchytal nebo jsme to trefovali vedle. Dokázali jsme nakonec vyrovnat a věřili jsme, že to můžeme celé otočit. Vrhli jsme všechno do útoku, ale po naší chybě nás soupeř potrestal z brejku, což nás totálně zlomilo. Prohráli jsme třetí utkání v řadě a to, co nám vycházelo v předešlých utkání, tak teď se utápíme ve vlastních chybách. Soupeř si zaslouženě odvezl tři body, protože hráli jako kolektiv a měli ve svém středu tři výrazné individuality, které na nás momentálně stačili.“

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Klobouk dolů před našima klukama. My jsme museli udělat zase vynucené změny, kdy nám ze sestavy vypadli tři hráči a dokonce jsem po roce a půl musel nastoupit i já. Do utkání jsme šli s jasnou taktikou, a to hrát zezadu zodpovědně. Hráli jsme to, co jsme si řekli a neustupovali jsme od toho ani když jsme prohrávali a ani když soupeř vyrovnal. Hráli jsme trpělivě a ze svých čtyř brejkových akcí jsme dali tři branky. Byli jsme strašně efektivní a o ten gól jsme byli lepší. Zaslouženě jsme vyhráli.“

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - T. Hradský [-] , J. Bednář [-] , R. Melecký [-] (84. O. Pavlík [-] ) , O. Cverna [-] , Z. Dresler [-] (79. T. Malina [-] ) , L. Černín [-] , M. Ronec [-] , T. Fendrich [-] (74. O. Urbančik [-] ) , A. Dluhoš [-] (54. J. Tomášek [-] ) , P. Střelec [-]