23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Bílovec rozhodl utkání s Krnovem až v závěru

9

Krnov doma přivítal Bílovec. První vzájemné utkání tohoto střetnutí skončilo bezbrankovou remízou.

Poločas skončil remízou

První poločas byl vyrovnaný. Moc šancí ale nebylo. Hra se odehrávala mezi šestnáctkami. Lépe na míči tvořil Bílovec. Vyložená šance však vznikla až ve 25. minutě, kdy se hosté ujali vedení. Standardní situaci zahrával Melecký. Svým centrem našel Střelce, který se nemýlil – 0:1. O pár okamžiků později zahrozili také domácí. Střela však skončila na břevně. Ve 36. minutě se kopala penalta. Hosté udělali velkou chybu, kterou hasil až ve vápně jeden z obránců faulem. K pokutovému kopu se postavil Šimčík a proměnil ho – 1:1. Zbytek poločasu už změnu skóre nepřinesl, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Bílovec rozhodl dvě minuty před koncem

Druhá půle začala ve vyrovnaném duchu. Hrálo se mezi vápny a oba celky se střídaly s míčem na kopačkách. Domácí měli mírně větší územní převahu, ale nedostávali se do šancí. V 72. minutě opět strhli vedení na svou stranu hosté z Bílovce. Protiútok po pravé straně hřiště vyústil v centr do vápna. Ten našel úplně osamoceného Meleckého, který situaci vyřešil bravůrně – 1:2. Radost hostů však neměla dlouhého trvání. V 75. minutě podnikli domácí rychlý protiútok po pravé straně. Následný centr našel Havlíčka, který hlavou srovnal – 2:2. Zápas se dohrával v dobrém tempu. Vše nasvědčovalo tomu, že se oba celky rozejdou smírně. Opak byl pravdou. V 88. minutě vybojoval míč Střelec, obešel individuálně dva hráče a levou nohou se trefil nechytatelně do šibenice – 2:3. Bílovec zápas dohrál už v klidu a nepustil domácí více do hry. Zápas skončil vítězstvím hostí.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Musím být spokojený, protože jsme vyhráli. Utkání určitě nebylo jednoduché a nezastihlo nás úplně v největší pohodě. Nicméně jsme měli na vrh. Už během první poločasu jsme se dostali do vedení. Nakonec domácí srovnali z penalty. Ve druhém poločase jsme chtěli výhru překlopit na naší stranu. Bylo to ale těžké. Když jsme dali na 1:2, tak jsme si mysleli, že bychom mohli vedení navýšit, ale soupeř nás z protiútoku potrestal. Utkání už spělo k spravedlivé remíze, ale pro bylo skvělé, že se prosadil Pavel Střelec a to utkání rozhodlo. Utkání by slušela remíza, ale to štěstí a větší kvalita byla na naší straně. Nakonec jsme utkání zvládli a vezeme si tři body.“

FK Kofola Krnov
J. Řeháček [-] - M. Pokorný [-] , J. Houdek [-] , M. Ostrák [-] , J. Šimčík [-] - J. Hrubý [-] (85. J. Strýček [-] ) , M. Burian [-] (76. D. Mrukvia [-] ) , M. Sabo [-] (76. N. Tümmler [-] ) , O. Bartoníček [-] , A. Klepáček [-] - M. Havlíček [-] -

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - T. Malina [-] (21. J. Tomášek [-] ) , R. Melecký [-] , P. Střelec [-] , O. Cverna [-] , L. Černín [-] , O. Urbančik [-] (67. M. Ronec [-] ) , J. Bednář [-] , T. Fendrich [-] (79. T. Socha [-] ) , A. Dluhoš [-] (62. V. Ulman [-] ) , Z. Dresler [-]

ŽK: 56. J. Houdek - 28. J. Tomášek , 34. T. Fendrich , 57. L. Černín , 90. D. Chvěja .
Hráči zápasu: P. Střelec .
Počet diváků: 185. Rozhodčí: SVOBODA Marian - KIELAR Jakub, JURAJDA David.