23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Háj rozstřílel Český Těšín pěti góly

13. P. Dao , 36. P. Uvíra , 43. Z. Eršil , 56. P. Dao , 74. P. Dao - 86. M. Vlachovič
9

Háj doma přivítal Český Těšín. První vzájemné utkání skončilo jednogólovým vítězstvím Českého Těšína.

Domácí třikrát udeřili

Domácí na svém hřišti umí hrát, a to potvrdili i v tomto zápase. Již ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre. Hosté si nepohlídali ofsajdovou past a domácí vyslali dlouhým míčem Daa. Ten si v rychlosti obehrál i brankáře a míč poslal do prázdné brány – 1:0. Hosté se tlačili do zakončení, ale výbornou práci odváděli domácí obránci v čele s brankářem Bartošem. Ve 36. minutě dali domácí obdobný gól. Uvíra si naběhl mezi dva obránce, dostal luxusní přihrávku a po svém samostatném úniku prostřelil Pechu – 2:0. Hra byla nadále vyrovnaná. Oba celky se tlačili do zakončení a o šance nebyla nouze. Ve 43. minutě si Eršil vyměnil míč se Žůrkem. Prvně jmenovaný si obešel z pravé strany obránce a z osy hřiště se levačkou trefil nekompromisně k zadní tyči – 3:0. Více toho první půle nenabídla. Do šatny se šlo s třígólovým rozdílem.

Domácí přidali dvě branky, hosté v závěru jen zkorigovali

Hosté šli do druhého poločasu s mírně změněnou taktikou. Začali se více tlačit dopředu a chtěli co nejrychleji skórovat. To se jim nepodařilo a slovo si vzali domácí. V 56. minutě utekl střídající Kolig a svou přihrávkou skrze malé vápno našel dobíhajícího Daa, který jen míč doklepl do opuštěné svatyně – 4:0. Dále se hrálo spíše o střed pole. Hosté měli více míč na svých kopačkách, ale domácí obrana dobře dostupovala a nepouštěla Český Těšín do šancí. V 74. minutě nakonec Dao dokonal svůj hattrick. Střídající Lampa odcentroval do vápna a Dao míč uklidil mezi dvěma obránci do brány – 5:0. Hosté se svého kýženého gólu přece jen dočkali. V 86. minutě se dostal ke střele zhruba z osmnácti metrů Vlachovič a střelou k tyči nedal Bartošovi šanci. Zápas se dohrál a skončil vítězstvím Háje.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Výhra velice těší. Samotné utkání bylo výborné. Český Těšín byl dobrý kombinačně, ale naši kluci se vyhecovali a bojovností vydřeli výhru. V první půli jsme vstřelili tři branky a do šatny jsme šli spokojeni. Opět jsme si řekli, že je to ošemetné a upozorňovali jsme na to, že může přijít podcenění a zbytečné strachování o výsledek. Naštěstí jsme z kraje přidali další branku. Hosté poté už přestávali hrát, ale po vystřídání opět nabrali sílu. Takových patnáct minut jsme měli hluché okénko, kdy se hrálo uprostřed hřiště. Dao potom zkompletoval hattrick. Nakonec jsme dostali jednu branku, ale to už nic nezměnilo. Po zásluze jsme získali další tři body.“

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Pro nás je to příliš krutá porážka. Upozorňoval jsem kluky, že Háj je manšaft, který to mastí od podlahy. Jsou důrazní, mají dobré hráče s dobrou technikou. Chyby nás stáli lepší výsledek. Ale musím říct, že hráči chtěli hrát až do devadesáté minuty a snažili se s výsledkem něco udělat. Myslím si, že herně jsme byli dobří. Hráli jsme na dobré úrovni, ale individuální chyby při druhém a třetím gólu nás stály možnost zkorigovat výsledek. V tomto případě dělím zápas na výsledek a předvedenou hru.“

J. Bartoš [-] - P. Žůrek [-] , M. Vyležík [-] , I. Janíček [-] , Š. Blažej [-] (46. R. Kolig [-] ) , P. Uvíra [-] (72. J. Lampa [-] ) , P. Konvička [-] , J. Jesch [-] , P. Dao [-] , Z. Eršil [-] (84. J. Toman [-] ) , J. Stošek [-]

V. Pecha [-] - J. Zogata [-] , M. Krucina [-] (62. P. Šiška [-] ) , M. Folwarczny [-] , M. Vlachovič [-] , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (62. D. Michalisko [-] ) , V. Bujok [-] , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-] , O. Byrtus [-]

ŽK: 40. M. Vyležík - 60. P. Matuszek , 84. V. Pecha .
Hráči zápasu: P. Dao .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: VIDLIČKA Daniel - PICMAUS Jiří, VIŠČOR Michael.