22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Háj urval vítězství v Petrovicích

8

Petrovice doma přivítaly Háj. První vzájemný zápas těchto celků skončil bezbrankovou remízou.

I přes nadvládu hostí skončil poločas lépe pro domácí

Hosté od prvních minut diktovali tempo hry. Vypracovali si několik šancí. Ve velkých příležitostech se ocitl Stošek, po něm Dao, Janíček a Uvíra, ale ani jeden ze zmíněných hráčů nedokázal skórovat. Nejnebezpečnější byla střela Komárka, která však šla doprostřed brány a takřka trefila stojícího gólmana. Domácí spoléhali především na brejky. Ve 24. minutě se jeden takový ujal a Petrovice šly do vedení. Přízemní centr na zadní tyč dokázal Hoffmann dostat do sítě - 1:0. Zbytek poločasu se dohrál bez větších šancí a do kabin se šli ve větší pohodě domácí.

Háj utkání otočil, Petrovice vyrovnali, ale nakonec zvítězili hosté

Do druhé půle vstoupili skvěle hosté. V 55. minutě vyrovnal ve vápně nehlídaný Janíček. Po rohovém kopu se míč dostal právě k Janíčkovi, který zavíral zadní tyč a v pádu prostřelil hlavou vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Vzápětí hosté dokonali obrat. V 60. minutě utekl Janíček. Míč poslal na Eršila, který přes celé vápno našel volného Daa, který měl již jednoduchou práci – 1:2. O chvíli později mohl vyrovnat Sikora. Po skrumáži před brankou ale nedokázal prostřelit změť těl hráčů hostí. Vyrovnání přece jen přišlo. V 66. minutě se trefil hlavou přesně k tyči Ostáš, po dobrém centru Paducha - 2:2. Radost z vyrovnání ale domácím nevydržela dlouho. Již o tři minuty později si hosté vzali vedení zpět. Hezkou ranou na vzdálenější tyč se prosadil svým druhým gólem v zápase Janíček - 2:3. Hosté poté nevyužili několik slibných příležitosti na navýšení skóre, a toho mohli v závěru litovat. V 90. minutě dostal přihrávku do stoprocentní tutovky střídající Glauco Molnari. Byl sám před gólmanem, ale nedokázal jej jemným dloubáčkem přehodit. Prakticky vzápětí se udál brejk do rozhozené obrany na druhé straně. Pouwedeoi, který šel sám vstříc gólmanovi, svůj nájezd proměnil – 2:4. Ihned poté sudí zápas ukončil.

TJ Lokomotiva Petrovice
Tomáš Lincer, sekretář klubu: “Bohužel si teď neprocházíme nejlepším obdobím, co se kádru týče. I v tomto utkání nám chybělo pět hráčů základní sestavy - Ruisl, Urban, Reichl, Kubišta a střelec Hanusek. To muselo být znát. S nimi v sestavě by to utkání, dovolím si tvrdit, vypadalo jinak. Ale bohužel. Hosté vyhráli zaslouženě, po celý zápas byla znatelná jejich vyšší hráčská kvalita. Nám nezbývalo než zkusit perfektně bránit a udeřit z nějakého brejku. To se dařilo, ale bohužel jenom první půli. Pak už se hosté v útoku rozjeli. Při troše štěstí z toho nakonec mohla být i remíza, kterou bychom brali všemi deseti, ale nepovedlo se.“

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Myslím si, že celkem podařený zápas, co se týče výkonnosti, fotbalovosti z obou stran. Ve druhém poločase jsme měli štěstí, protože jsme dali čtyři góly a Petrovice jenom jeden. Od počátku to utkání bylo těžké i s přispěním stavu hrací plochy a mlhy. Kdybychom dali v prvním poločase sedm gólů, tak se nic neděje. Spálili jsme spoustu šancí. Po zásluze jsme získali další tři body.“

L. Svatoš [-] - M. Sikora [-] (79. G. Molnári [-] ) , D. Makula [-] , A. Ostáš [-] , J. Paduch [-] (74. F. Juroszek [-] ) , J. Hoffmann [-] , L. Alman [-] , P. Chwastek [-] , D. Gill [-] , J. Gatnar [-] , M. Šiška [-]

J. Bartoš [-] - M. Vyležík [-] (82. Š. Továrek [-] ) , I. Janíček [-] (87. P. Žůrek [-] ) , Š. Blažej [-] , L. Komárek [-] , P. Uvíra [-] (77. J. Lampa [-] ) , P. Konvička [-] , J. Jesch [-] , P. Dao [-] , Z. Eršil [-] , J. Stošek [-]

ŽK: 17. P. Chwastek , 58. J. Paduch , 71. D. Gill - 53. Š. Blažej .
Hráči zápasu: J. Paduch - I. Janíček , P. Dao .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: POTIOREK Aleš - ŠVEC Marek, VOJKOVSKÝ Michael.