20.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Bílovec porazil Háj o tři branky

47. M. Ronec (p.) , 79. M. Ronec , 82. R. Melecký
9

Bílovec přivítal na hřišti ve Studénce Háj ve Slezsku. První vzájemný zápas skončil lépe pro Háj, který ho vyhrál 3:0, takže měl Bílovec hostům co vracet.

První poločas byl vyrovnaný, skončil bez branek

Utkání bylo se odehrálo na trávníku ve Studénce netradičně již v 10:15. V prvním poločase bylo velice vyrovnané. Oba soupeři hráli o střed pole a nedarovali si ani centimetr na hřišti. Háj si vytvořil ojedinělou příležitost, kdy se pokusil Dao překvapit domácího brankáře, který byl daleko od brány, ale svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče. Bílovec se dostával do šancí především z nebezpečných centrů ze strany. Bohužel pro domácí, tak se hlavičky Střelce a následně i Meleckého neujaly. V tomto bojovném poločase tedy branka nepadla a do sprch se šlo za vyrovnaného stavu na obou stranách.

Bílovec šel do vedení, výhru utvrdil dvěma slepenými góly deset minut před koncem

Do druhé poločasu lépe vstoupili hosté. Již ve 47. minutě po autovém vhazování zatáhl po lajně míč Melecký a předložil ho do šestnáctky Dreslerovi, který ho sklepl na dobíhajícího Ronce. Ten byl zezadu zfaulován a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil sám faulovaný a pokutový kop proměnil – 1:0. Hosté se po gólů zvedli a hru otevřeli. Svého soupeře zatlačili na jejich polovině a vyvíjeli na domácí obranu presink, který vycházel a Bílovec si jen horkotěžko dokázal v klidu přihrát. Během toho si Háj vytvořil dvě příležitosti. Jednu z nich až na poslední chvíli vykopávala obrana z brankové čáry. Vabank v podání hostů vyústil v 79. minutě, kdy střídající Seidler utekl domácí obraně a předložil míč Roncovi, který prostřelil gólmana – 2:0. O tři minuty později bylo definitivně rozhodnuto. Opět se Seidler uvolnil na křídle a přihrál míč do běhu Meleckému, který gólmana obstřelil – 3:0. Více se toho už nestalo a tak Bílovec vrátil Háji úvodní porážku se vším všudy.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “První poločas byl vyrovnaný a hrálo se spíše o střed pole. Vytvořili jsme si v něm dvě šance, ale ty jsme neproměnili. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, protože nám vyšla hned první akce, po které byla nakonec penalta, ze které jsme skórovali. Místo toho, aby nás gól uklidnil, tak soupeř převzal taktovku utkání a asi na patnáct minut nás zatlačil na naší polovinu, kde jsme si my nebyli schopní ani nahrát. Během toho si vytvořili dvě příležitosti, které však naštěstí neproměnili. Naší hru jsme pak oživili střídáním, když šel na hřiště Michal Seidler a dokázal hru rozhýbat. Po jeho dvou asistencích jsme tedy přidali dva góly a zvítězili jsme 3:0. Utkání bylo celkem vyrovnané a pro soupeře to je asi krutá porážka. Nicméně jsme si za tím vítězstvím šli a minimálně o ten gól jsme byli lepší. PS: Chtěl bych poděkovat Studénce za skvěle připravené a kvalitní hřiště, na které jsme toto utkání mohli odehrát.“

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “První poločas skončil nerozhodně, kdy jsme měli každý z týmů po dvou šancích. Do druhé půle jsme nenastoupili moc šťastně a zavinili jsme penaltu. Potom jsme soupeře zatlačili a asi dvacet minut jsme je přehrávali. Pak ale hra i díky počasí upadla. Ještě více jsme hru otevřeli a to se nám vymstilo. V rozmezí tří minut jsme dostali dva góly a bylo po zápase. Míč jsme ale prostě dneska nedokázali dostat do branky a v tom byl ten problém. Zápas jsme si prohráli sami v druhé půli.“

FC Bílovec
M. Nykš [-] - R. Melecký [-] (88. T. Malina [-] ) , P. Střelec [-] , Z. Dresler [-] , L. Černín [-] , O. Urbančik [-] (62. D. Chvěja [-] ) , J. Bednář [-] , M. Ronec [-] , A. Dluhoš [-] (84. T. Fendrich [-] ) , T. Hradský [-] , O. Cverna [-]

J. Bartoš [-] - P. Žůrek [-] , R. Kolig [-] (75. J. Lampa [-] ) , L. Komárek [-] , P. Uvíra [-] (63. Š. Továrek [-] ) , P. Konvička [-] , J. Jesch [-] , P. Dao [-] (79. O. Prokša [-] ) , Z. Eršil [-] (86. M. Vyležík [-] ) , L. Malcharek [-] , J. Stošek [-]

Hráči zápasu: M. Ronec , M. Seidler - P. Dao .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - ŠABACKÝ Filip, KRET Martin.