18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Hlubina doma rozstřílela Oldřišov

9

Hlubina si po dvou jarních porážkách spravila chuť a Oldřišov přehrála rozdílem třídy.

Hlubina šla do dvoubrankového vedení, Oldřišov v závěru dostal červenou

Zápas se odehrál i přes dobré počasí na umělce. Ze začátku se hra pomalu rozjížděla a nakonec z ní byl festival několika šancí domácí Hlubiny. V 21. minutě se Krčmařík uvolnil ve středu hřiště a míč poslal doprava na Procházku. Ten odcentroval přímo na volej Hruškovi, který zavěsil pod břevno – 1:0. Z následné rozehrávky hostí se Dřizgevič pokoušel překvapit gólmana, ale míč minul těsně bránu. Ve 23. minutě se ve skrumáži před bránou hostí nejlépe zorientoval Sasko a míč prostrčil na Krčmaříka, který prostřelil Kubného – 2:0. Ve 28. minutě krásně zakombinovali na levé straně dvojce Michal Jadrný a Vojtěch Jadrný, který míč poslal Bořuckému. Ten si opět narazil s Vojtěchem Jadrným, ale jeho přihrávku do běhu nezachytil. Ve 43. minutě zahrávali domácí trestný kop ze třicetipěti metrů. Míč poslali přímo na hlavu Procházky, který z malého vápna zakončoval, ale jeho pokus na dvakrát reflexivně zastavil Kubný. Ve 45. minutě dostal Oldřišov červenou kartu. Volný míč ukořistil před Bochňák před Droppu, který zareagoval pozdě a špatně vyhodnotil situaci, když byl blíže k míči a zbytečně zaváhal a následně již jen hasil faulem. Držením soupeře zmařil zjevnou brankovou příležitost a utkání pro něj skončilo.

Domácí využili přesilovku a přidali další tři branky

V 51. minutě utkání hostující Janík nesmyslně na vlastní polovině fauloval bez balónu na rohu šestnáctky. Domácí tak zahrávali přímý kop, po kterém se míč dostal na přední tyč k Saskovi, který se hlavou nemýlil – 3:0. V 61. minutě dal Procházka míč pod sebe na šestnáctku, ale následnou střelu Kubný zneškodnil. V 61. minutě špatně rozehrál Žídek přímo k nohám Schmutze, který nahrál Krčmaříkovi a ten prostřelil Kubného – 4:0. V 63. minutě Klíma prošel přes hostující obranu a nahrál na šestnáctku, ale Kubný znovu domácí pokus chytil. V 66. minutě Michal Jadrný nacentroval na Bolackého, který přehlavičkoval brankáře (který ho srazil a nejspíš se měla kopat penalta) a míč nakonec z brankové čáry odehrál jeden z domácích obránců.  V 75. minutě se dostal k míči Moc a svou střelou ze třinácti metrů prověřil Otoupalíka. Po následném střetu se pískala penalta pro hosty. K zahrávání se postavil Teichmann, který míč směroval k levé tyči, ale gólman domácího týmu ho vychytal. V 77. minutě byl na kraji šestnáctky faulován Teichmann. K přímému kopu se postavil Moc a nastřelil břevno. V 83. minutě po několika šancích hostí udeřili domácí. Herák se krásně uvolnil přes půl hřiště, když si svým technickým uměním obehrál čtyři hráče a nahrál na volného Procházku, který obstřelil Kubného – 5:0.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, trenér: “Hodně těžko se mi hodnotí zápas, ve kterém jsme se dostali ke střele až patnáct minut před koncem. Byl to náš nejhorší zápas vůbec. Nevyšlo nám absolutně nic, což potvrdila i červená karta Droppy a neproměněná penalta. Nebudeme se vymlouvat na umělku a rozměry připomínající hřiště pro mladší žáky, ale nevím, proč se nehrálo na krásně upraveném travnatém hřišti hned vedle. Asi by se měli nad tím domácí zamyslet. Každopádně neskutečná bída z naší strany.“