19.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

18

Fotbalisté Plavska slaví tři body. V utkání proti Strmilovu šli domácí díky trefě Heřmánka do vedení, hosté ale stačili do přestávky srovnat. Ve druhém poločase dokázali domácí nastřílet ještě tři branky a dovézt zápas do vítězného konce. Dvěma góly se o to velkou měrou zasloužil Kaštánek.

Poločas přinesl dvě branky a remízový stav

Na netradičně hraný zápas v neděli odpoledne dorazili hosté z TJ Jiskry Strmilov v poněkud oslabené sestavě, ve které chybělo několik stabilně hrajících opor mužstva. První půle zápasu se nesla v bojovném, dynamickém, nicméně trochu zbrklém až nefotbalovém duchu. Spíše než fotbalové kombinace nebyla nouze o dlouhé, ne úplně přesné nakopávané přihrávky a z toho pramenící tvrdé souboje ať už na zemi nebo v hlavičkových střetech. Navzdory statistické převaze hostujícího týmu si nebyla Jiskra schopna vytvořit výraznější převahu a tak už v 15. minutě inkasovala gólem hlavou tristně nepokrytého domácího Jiřího Heřmánka. Do poločasu však stihla srovnat Tomášem Dohnalem a po poločasové přestávce mužstva nastupovala na hřiště za nerozhodného stavu.

Domácí hlavně díky Kaštánkovy berou tři body

Již po dvou minutách vsítil první ze dvou gólů tvůrce hry domácích, Vojtěch Kaštánek. Hosté téměř okamžitě odpověděli a vyrovnali druhou trefou pravděpodobně nejlépe hrajícího hráče hostujícího celku Tomáše Dohnala. Druhá půle se nesla v duchu ubývání fyzických sil obou mužstev, což mělo za následek další zhoršení kvality už tak nepohledného fotbalu. Katastrofu pro Jiskru Strmilov znamenala poslední desetiminutovka, kdy po chybě na půlce hřiště domácí po rychlé akci zvýšil na 3:2 Vojtěch Kaštánek a definitivní hořká tečka následovala tři minuty poté, kdy zlomil hostujícímu celku vaz hráč Plavska Lukáš Opl. Zbytek zápasu se nesl pouze v zoufalé, nicméně odhodlané snaze Strmilova snížit, popřípadě vyrovnat. Závěrečný hvizd sudího tedy znamenal výhru Plavska 4:2 nad Strmilovem, nicméně divák lačnící po fotbalové kráse musel odcházet ze zápasu s jistou pachutí v ústech na níž se podepsala zřejmě i nepříliš dobrá kvalita hřiště domácích. Jako výraznou devizu utkání lze tedy zřejmě vyzvednout zarputilost a fair play obou soupeřících týmů.

Autor: Jiří Beneš