21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Lomnice veze tři body z Řečice

19

Mladý Lomnický tým vyjel k dalšímu zápasu do Kardašovy Řečice, kde je nečekalo nic lehkého, ale nakonec vše zvládly a vyhrály 2:3.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Michal Rybák (trenér): Do utkání jsme vstoupili velice špatně a odehráli jsme asi nejhorší poločas na jaře. Mysleli jsme si asi, že se Řečice porazí sama. Přistoupili jsme k zápasu jako k nějakému pouťáku. Řečice byla ve všem lepší, hrála slušný fotbal, kombinovala, napadala nás a dělala nám veliké problémy. Hned z první "šance" jsme prohrávali v 6 minutě 1:0, když necháme obránce naběhnout si 50m na trestný kop z půlky a samotného zakončit. Všude jsme byli pozdě, nebyli schopný podržet balon a valil se na nás útok za útokem. Řečice naštestí více náznaků nedotáhla ke vstřelení další branky. To se jí povedlo až ve 32 minutě, kdy po pěkné střele do břevna a odrazu doklepával do prázné branky za výrazného "fandění" našich obránců Klokner. V tu chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí jsme si pomohli ve 44 minutě standartní situací, kdy se krásně z trestného kopu trefil Krejník. O přestávce jsme si trošku hlasitěji vyříkali proč jsme vlastně do Řečice přijeli a ostřejší slova dopadla na úrodnou půdu a druhý poločas byl z naší strany výborný. Řečici jsme od začátku začali přehrávat, téměř jsme ji nepustili k balonu, napadali jsme ji a bylo otázkou času, kdy se nám z velkého tlaku podaří vstřelit branku. K ní nám v 74 minutě dopomohla chyba domácího brankáře, který špatným odkopem našel pouze Pancíře a ten z nějakých 30 m trefil odkrytou branku. Tento gól dostal domácí ještě více do kolen a na hřišti už bylo téměř jenom jedno mužstvo. Dokonat obrat se nám povedlo v 86 minutě, kdy zahrával trestný kop z poloviny hřiště Krejník a z chumlu před bránou se míč odrazil do sítě od domácího hráče. Kluky musím pochválit za druhý poločas a obrat v utkání, ale takto musíme hrát více než jen poločas, protože příště by se nám takový obrat nemusel podařit.