16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Zápas nováčků dopadl lépe pro Studenou

19. L. Dvořák , 40. L. Dvořák , 43. L. Makovička , 82. T. Péč - 20. M. Fiala , 58. M. Fiala (p.)
17

Zápas mezi nováčky 1.B třídy dopadl lépe pro Studenou, která si na domácím hřišti poradila s Českými Velenicemi.

Branky v závěru poločasu

Do utkání měla lepší vstup Studená, která si v prvních dvaceti minutách vytvořila tlak a hned v 19.minutě dokázal z úhlu trefit domácí střelec Dvořák. Na tuto branku hosté hned odpověďeli, když se po akci Samce trefil Fiala. Fiala mohl přidat druhou branku, ale v úniku na domácí branku ho zastavil brankář Kadlec. Zdá se říct, že o osudu utkání rozhodla poslední pětiminutovka prvního poločasu, když domácí dokázali 2x skórovat. Nejprve se trefil opět Dvořák a poté Makovička

Domácí dovedli zápas do vítězného konce

Na Velenicích bylo vidět, že chtěji se zápasem ještě něco udělat. V 58.minutě kopali Velenice penaltu, kterou proměnil Fiala a bylo sníženo na 3:2. V této fázi utkání byly Velenice lepší, ale k brance to nevedlo. Naopak ze standartní situace opět udeřili domácí a stanovili výsledek zápasu na 4:2.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): V prvním domácím zápase jsme chtěli naplno bodovat a odčinit tak bídný výkon z minulého týdne. Podařilo se kluky namotivovat a v úvodních dvaceti minutách jsme jasně dominovali. Dostatek střel a šancí jsme ale dokázali přetavit pouze v jeden gól. Bohužel minutu po úvodní brance se dostaly Velenice k první střele na bránu a bylo vyrovnáno. Naštěstí jsme se oklepali a do poločasu z tlaku vytěžili ještě dva góly. Po přestávce okolo 60. minuty hosté dostali darem penaltu a od té doby jsme se začali bát o výsledek. Veleničtí byli v těchto momentech lepší. Naštěstí jsme deset minut před koncem z dorážky zvýšili na rozdíl dvou branek a utkání již v klidu dohráli. Díky oběma týmům se hrát vcelku kvalitní zápas na perfektně připraveném hřišti.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Do Studený jsme jeli s cílem bodovat. Hrálo se na výborně připraveném hřišti a domácí si prvních dvacet minut vytvořili poměrně slušný tlak, kdy toto zúročili ve vedoucí branku z poměrně těžkého úhlu a náš brankář se musel trochu červenat. Ovšem minutu na to jsme dokázali srovnat Fialou po pěkné akci spolu se Samcem. Hra se vyrovnala a hrál se pěkný fotbal ve slušném tempu. Do vedení nás poté mohl dostat opět Fiala, který šel sám na domácí branku, ale studenský brankář byl proti. Konec poločasu se nám vůbec nepovedl, kdy domácí dvěma brankami v podstatě rozhodli o osudu utkání. Jednu z toho jsme si dali sami. Naděje na lepší výsledek nám svitla v 58. Minutě, kdy Fiala z pokutového kopu snížil stav utkání. V této fázi jsme byli lepším týmem a domácí se v podstatě pouze bránili. Bohužel po našem zbytečném faulu u postranní čáry a následném trestném kopu jsme domácím darovali další branku. Nepřestali jsme bojovat, ale do konce utkání se nám podařilo nastřelit už pouze tyč domácí branky. Utkání rozhodly naše individuální chyby a výborně zahrávané standardní situace domácího týmu. Při každé z nich jsme měli velké problémy je ubránit. Domácí nám uštědřili lekci z produktivity a proto zaslouženě vyhráli. Musíme zapracovat na defenzivě, protože ze tří utkání dostat deset branek je opravdu hodně.