24.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

Neplachov si překvapivě snadno a vysoko poradil s hosty ze Srubce

18. D. Štěcha (p.) , 24. M. Pícha , 63. M. Dušák , 86. J. Hruška , 89. M. Pícha
14

Ve 24 . kole čekal Neplachov po rezervě Olešníku další těžký zápas proti týmu ze špičky OP, na dolnobukovský pažit dorazil nejlépe střílející tým okresu Srubec. Obě mužstva hrají v posledních týdnech pěkný a účelný fotbal, který jim přináší úspěch v podobě zisku důležitých bodů a oba týmy se mohou pyšnit sérií z posledních pěti zápasů 3 - 1 - 1. Na podzim Srubec potvrdil tehdejší formu a zvítězil jasně 5:0.

Zasloužené vedení domácích hráčů

Po krátkém oťukávání přišlo první vzrušení. Po nedovoleném zákroku zahrával hostující J. Leština přímý volný kop z rohu šestnáctky a levačkou nebezpečně kroutil míč na Dvořákovu branku. Ten byl pozorný a balón včas sebral před nabíhajícími hráči hostů. Domácí zahrozili akcí po levé straně, kde obraně utekl M. Dušák a přihrávkou do vápna hledal M. Píchu. Před ním však stačil balón odkopnout hostující stoper T. Kroupa. O pár minut později utekl tentokrát M. Dušák po pravé straně a již v pokutovém území volil místo přihrávky střelu, která skončila pouze v boční síti. Po další akci domácích tentokrát středem hřiště trefil nepovedeným centrem D. Štěcha břevno. Balón se však odrazil zpět před bránu a hosté raději uklidili balón za cenu rohového kopu. Domácí byli aktivnější, častěji drželi balón a tlačili se do zakončení. Příkladem toho mohla být parádní střela D. Štěchy na zadní tyč a D. Koprna musel na dvakrát likvidovat dělovku domácího záložníka. Hosté o sobě dali také vědět, ale brejk kapitána Srubce J. Hekrdly, který se rozběhl po levé straně, skončil nepřesným zakončením. V 18. minutě už se mohli radovat domácí. Při rychlém přechodu do útoku zakombinovali M. Dušák s M. Píchou a druhý jmenovaný se s balónem u nohy vřítil do pokutového území, kde byl v čisté šanci sražen. Rozhodčí Šafránek ukázal na penaltový puntík a exekuce se ujal David Štěcha. Ten balón doslova napálil k tyči a D. Koprna byl bez šance - 1:0. Neplachovské gól povzbudil a ti byli při chuti, především M. Pícha. Běžela 24. minuta a Michal Pícha převedl krásnou individuální akci v šestnáctce hostů. Nejdříve obešel obránce, pak si položil gólmana a zakončil do již prázdné branky - 2:0. Domácím to nestačilo a dál hýřili aktivitou. Permanentní nebezpečí znamenal pro hostující obránce i M. Dušák, který se svým typickým náběhem prosadil do další střelecké možnosti. Střelu k tyči tentokrát skvěle zlikvidoval D. Koprna. Ve 30. minutě po chybě domácího brankáře, který se snažil rychle rozehrát, ale nepřesným výhozem pouze trefil protihráče si museli domácí pomoci nedovoleným zákrokem. Srubec tak dostal šanci přímého volného kopu z dobré vzdálenosti, asi dva metry za šestnáctkou domácích. Ten si vzal na starost O. Leština. Jeho kroucený balón včas odvrátili domácí do bezpečí. Neplachov poté opět rychle zaútočil. Byl to znovu M. Dušák, který si po přesném nákopu J. Láníka zpracoval balón a prokličkoval se až do vápna hostů. Ke smůle pro domácí znovu svoji možnost v gól nepřetavil, křížnou střelou těsně minul. Pak přišla největší šance hostujícího týmu na kontaktní gól. Nejaktivnější hráč Srubce M. Štěpánek se uvolnil na pravé straně a po několika rychlých a krátkých přihrávkách s P. Kalinou a R. Hálkem zakončoval hlavou k tyči. Již překonaného M. Dvořáka zastoupil neplachovský kapitán P. Dušák a odkopl míč směřující do branky. V následujících minutách se hrálo nahoru-dolů. Domácí M. Pícha se opět prosadil v pokutovém území hostů a při obhazování už ležícího D. Koprny byl hostujícím brankářem podražen a velice se divil, že sudí Šafránek neodpískal druhý pokutový kop. Hosté se pokusili o rychlý brejk a byli zastaveni nedovoleně před pokutovým územím. K míči se postavil velezkušený P. Kalina, ale M. Dvořák se nenechal překvapit a poradil si na výbornou. Hosté se pak na chvilku usadili před pokutovým územím Neplachova a další možnost z přímého kopu z výhodné vzdálenosti měl M. Štěpánek. Jeho dělovka však jen prosvištěla kolem levé tyče domácí svatyně. To byla poslední akce v prvním dějství, ve kterém měli ze hry daleko více aktivnější a pohyblivější domácí a pokud by byli v zakončení přesnější mohli vést o více branek.

Domácímu týmu to střílelo i ve druhé půli

Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako první. Domácí měli lepší pohyb, byli více na balónu a rychle přecházeli do nebezpečných útoků. Hned ve 47. minutě se mohl zapsat do střelecké listiny P. Švec. Samostatný únik z levé strany však v gól nepřetavil. Hosté odpověděli centrovaným balónem do vápna, ale Hekrdlova hlavička nebyla přesná ani dostatečně razantní. Další šance domácích přišla v 55. minutě, když střídající J. Švec napodobil svého bratra a v dobré pozici také netrefil bránu. V 63. minutě po dlouhém výkopu hlavou posunul balón L. Sobota na M. Dušáka. Obrana hostů nezareagovala včas a Martin Dušák tak sám proti brankáři hostů vyřešil gólovou situaci přesným lobem do srubecké brány - 3:0. Domácí povzbuzeni třetím zářezem dál útočili. V 68. minutě mohla přijít druhá žlutá karta pro hostujícího F. Šálka za ostrý faul na L. Svobodného. Sudí Šafránek si však cestou k provinilci druhé žluté napomenutí rozmyslel a vyřešil vše domluvou. Zpoza hranice velkého vápna pak kolem zdi napálil balón z místa provinění střídající P. Mohamed, ale D. Koprna se nenechal překvapit a výtečně zareagoval. Hosté se do šancí v podstatě nedostávali. Veškeré jejich snažení končilo většinou na důrazné a výtečně hrající domácí defenzivě a tak hostům zbývaly standartní situace. Z těch se překvapivě také nedokázali výrazně prosadit. Naopak domácím zápas sednul a užívali si ho. V 75. minutě po souhře záložní řady chytře poslal D. Štěcha mezi obránce balón do náběhu J. Hruškovi. Ten ale z první nezamířil přesně. O několik minut později se situace opakovala, tu však přečetl D. Koprna a včasným vyběhnutím překazil další možnost J. Hrušky. V 85. minutě se hosté přeci jen dostali do kombinace na půlce domácích a byla z toho jejich největší příležitost v druhé půli. Po krásném centru hostujícího pravého záložníka hlavou prodloužil J. Hekrdla na M. Štěpánka, ten rychle zpracoval a vystřelil z hranice malého vápna na bližší tyč. Všechno dobře, až na umístění střely, která skončila pouze na boční síti. Domácí na to okamžitě reagovali také kombinační akcí. Rychle přešli do protiútoku a dokázali podržet míč kolem hranice velkého vápna, pak přišla rychlá přihrávka na rozběhnutého J. Hrušku, jehož pohyb obránci Srubce nezachytili. Jaroslav Hruška si balón potáhl a první střelu ještě dokázal D. Koprna vyrazit, na dorážku byl už ale krátký - 4:0. Kalich hořkosti museli hosté vypít do dna, když jen pár minut na to napadal rozehrávku M. Dušák s M. Píchou. D. Koprna pak dostal nepříjemnou a skákavou malou domů, čehož využil Michal Pícha a upravil skóre na nepopulárního "bůra" - 5:0. Domácí tak skvěle zvládli utkání s jedním z aspirantů na postup z OP.

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek ( hráč ): Chtěli jsme si spravit náladu po tom promarněném utkání v Temelíně. Tam jsme po festivalu zahozených šancí mohli rozhodnout už v první půli, ale nakonec jsme odjížděli s prázdnou. Proti Srubci jsme si chtěli dát pozor na jejich standartní situace, hlavně hrát "svojí hru" a nenechat si vnutit hru soupeře. Tentokrát se nám povedlo v první půli vstřelit alespoň dvě branky, i když mnoho dalších šancí zůstalo opět nevyužitých. Ve druhé půli kluci nepolevili a přidali ještě další tři kusy a výsledek mluví za vše. Diváci si určitě přišli na své a myslím, že viděli opravdu kvalitní a atraktivní ofenzivní podívanou. Musím říct, že všichni hráli s velkou chutí a nasazením a od začátku jsme šli za vítězstvím. Dokázali jsme proměnit alespoň polovinu šancí a bezchybná obrana hostující útočníky v podstatě eliminovala. V jejich největší šanci zastoupil gólmana Dvořáka kapitán P. Dušák a to bylo z jejich strany asi vše. Máme velkou radost, že jsme takhle dokázali přehrát Srubec a třech bodů si opravdu ceníme.

TJ Slavoj Srubec
Jan Jindra ( hráč ): S ohledem na velký počet zraněných hráčů jsme se jen tak tak sešli a nakonec musel nastoupit i náš trenér. Od první do poslední minuty zápasu jsme byli horším týmem. Nevytvořili jsme si skoro žádnou šanci a soupeř nás trestal téměř z každé šance.

M. Dvořák [-] - J. Láník [-] , P. Dušák [-] , L. Svobodný [-] - O. Čada [-] , J. Hruška [-] - M. Dušák [-] , M. Pícha [-] - P. Šafář [-] , D. Štěcha [-] , M. Hruška [-]

D. Koprna [-] - J. Leština [-] , R. Hálek [-] , J. Jindra [-] , J. Mužík [-] , J. Korotvička [-] , M. Štěpánek [-] , R. Leština [-] , T. Kroupa [-] , F. Šálek [-] , J. Hekrdla [-]

ŽK: 43. Š. Bicek , 49. J. Láník - 21. F. Šálek .
Hráči zápasu: M. Dvořák , P. Dušák , M. Pícha .
Místo: Dolní Bukovsko. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Šafránek Josef - KOTNAUER Lukáš, ŠVEC Petr (N).