--

--

Matoušek má v kapse smlouvu se Slavií, ale v příbramském dresu sestřelil Duklu

10

Dva góly připravil, jeden sám dal. Zdá se, že Jaroslav Tvrdík udělal moc dobře, když za přibramského mladíka neváhal vytáhnout z činské pokladny 40 miliónu a poslat je k Litavce. Nováček Fortuna:ligy sbíra body jako o závod, zatímco Dukla vypadá, jako kdyby si chtěla vyzkoušet přibramské působiště z minulé sezóny. Na utkáni fotil ligový fotograf Antonín Vydra.

První poločas u Litávky skončil sice bez branek, ale až na malé vyjimky se hrál na polovině hostů.I když nutno dodat že pár šancí Dukly tam bylo.

Domácí předváděli pohledný fotbal, kdy bylo vidět, že o sobě vědí a nic nebylo na náhodu. Nahrávky jak dozadu tak dopředu se snahou založit útok.

Zde opět vynikal hráč s číslem 17 Jan Matoušek, který svoji nebojácností, rychlostí a tahem na bránu dělal hostům starosti.Utkání se zlomilo běhěm 2 minut kdy "veteráni" Ruda Skácel a Míra Slepička překonali brankáře Filipa Radu, třetí branku pak přidal výborně hrající Jan Matoušek a "čtverec" dovršil střídající Antonín Fantiš, který když přicházel na hřiště vyslyšel prosby svých fanoušků, kteří ho na hřiště vyprovodili pokřikem "Toníku, dej jim góla." Poté následovalo báčko, kdy si Příbramští dávali balon z první a bavili tak domácí fanoušky.

Na tiskové konferenci trenér domácí Josef Caplár, nejprve na dotaz, co říká na to, že branky dali veteráni, odpověděl, že jeho zajímá, zda hráč hraje dobře, zda na to má a ne kolik mu je let, Vyjadřil i nespokojenost, že za stavu 2:0 hráči zvolnili a on chce, aby se hrálo až do konce. Přirovnal to k hercům v divadle, kteří také hrají celé představení až do konce a že divák si zaplatil 90 minut.

Autor: Antonín Vydra