12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Šebkovice ve šlágru kola porazily Žďár!

20

Ve šlágru kola, souboji mezi prvním a druhým týmem tabulky, byly úspěšnější domácí Šebkovice a zvýšily svůj náskok na čele tabulky.

Večeřa poslal domácí do vedení

O posvícenské sobotě přivítaly na svém hřišti Šebkovice ambiciózní rezervu Žďáru a sehrály s ní kvalitní souboj o první místo tabulky. Zejména v první půli měli více ze hry domácí a po zásluze se po půlhodině hry dostaly do vedení, když míč putoval po ose Novotný - Říha až k zakončujícímu Večeřovi - 1:0. Tentýž hráč mohl ještě před odchodem do kabin zvýšit, ale těsně minul, stejně jako chvíli před ním Roupec, jehož přízemní střela z přímého kopu se mezi tyče nevešla.

Domácí prodloužili sérii neporazitelnosti

Ve druhé půli přidali hosté na aktivitě a bylo na nich vidět, jak chtějí s výsledkem něco udělat. Když to nešlo kombinační hrou, zkoušeli to nakopávanými míči, ale šebkovičtí pracovali do zadu obětavě a spolehlivě a po celý zápas hosty nepustili do žádné vyloženější šance - krom jednoho závaru před brankou a několika rohových kopů neměl Klubal v domácí brance žádnou složitější práci. Na druhé straně se domácím otevíraly okénka k brejkům, ale ani jim se už nepodařilo skórovat. Dorážka Kotačky z hranice malého vápna a střela Novotného z poza šestnáctky těsně přeletěly hostující svatyni a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli všichni domácí hráči a příznivci radovat ze zisku dalších tří bodů znamenající nejen zvýšení náskoku na čele tabulky, ale i prodloužení podzimní domácí neporazitelnosti.

TJ Sokol Šebkovice
Roman Růžička: Sehráli jsme kvalitní souboj o první místo tabulky. Zejména v první půli jsme měli více ze hry a po zásluze se po půlhodině hry dostaly do vedení.

K. Klubal [-] - D. Karásek [-] , Z. Karásek [-] , O. Netík [-] , Š. Dvořák [-] - M. Prokeš [-] (72. Z. Přibil [-] ) , Z. Roupec [-] , T. Kotačka [-] , D. Večeřa [-] , V. Říha [-] (90. J. Holčapek [-] ) - M. Novotný [-] (89. S. Zikmund [-] )