1.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Lukavec nenechal nic náhodě a vysokou výhrou si vysloužil titul půlmistra Poutník ligy

13. S. Prokop , 23. L. Krill , 36. L. Krill , 44. L. Krill , 53. D. Kocour - 1. J. Mach
17

Kdo by to byl ještě během minulé sezóny řekl. Lukavec působil spíše jako parta nešťastníků, která ztrácela jeden zápas za druhým a jen díky poslednímu kolu se nakonec v soutěži udrželi. Jenže letos, to je jiná jízda. TJ Start válí, o čemž svědčí nejen jejich vsýledky, ale i umístění v tabulce. Díky této výhře totiž berou Tatranu před nosem prvenství a minimálně do dubna je uvidíme na špici Poutník ligy.

Už v první půli se Lukavci podařilo vypracovat rozhodující náskok

Upozornění a předzápasové proslovy v kabině Lukavce příliš nezafungovaly, protože hned v první minutě otevřel skóre utkání střelou do šibenice žirovnický Jakub Mach, což domácímu táboru narušilo plány, 0:1. To však bylo naposledy, kdy byl domácí brankař David Ludvík na podzim překonán. TJ Start se oklepal a už ve 13. minutě bylo vyrovnáno díky přesné střele k tyči v podání Stanislava Prokopa. Pak si vzal hlavní slovo Luboš Krill, který do dvaceti minut vtěsnal hned tři branky se svojí jmenovkou, v prvních dvou případech to bylo z brejku a hattrick završil po krásné akci a přesném centru Stanislava Prokopa. Poločas tak skončil 4:1 a to pro Žirovnici znamenalo velké, těžko řešitelné problémy.

Již neškodná Žirovnice inkasovala ještě jednou a se sklopenou hlavou se vrací domů

Druhý poločas už tolik gólů, ani fotbalové krásy, nenabídl. V 53. minutě se však obecenstvo přeci jen dočkalo, kdy centr Milana Zamrzly, zakončil přesnou hlavičkou David Kocour. Za stavu 5:1 bylo utkání definitivně v režii Lukavce. Sice i hosté si nějaké ty šance vypracovali, jenže bez střelby na bránu to se snížením měli těžké. Lukavec tak vyhrál vysokým rozdílem 5:1 a o skóre přeskakuje doposud první Červenou Řečici a i v tabulce domácích zápasů zůstává nadále na čele a to dokonce bez jediné prohry.

TJ Start Lukavec
Lukáš Novotný (redaktor fotbalunas.cz): Lukavec sem před tímto zápasem favorizoval to jo, ale že bych čekal takovýhle debakl zkušeného a bezesporu kvalitního týmu, to se fakt říct nedá. Na druhou stranu to jen potvrzuje, v jaké pohodě Lukavec hraje. Daří se mu opravdu vše, na co sáhne, jenže v téhle fázi už se nedá mluvit jen o nějaké náhodě, nebo štěstí. Rozhodovat se ale bude hlavně na jaře.

D. Ludvík [-] - T. Mišon [-] , V. Prchal [-] , M. Merenus [-] , L. Krill [-] (71. L. Krill [-] ) , S. Prokop [-] (59. D. Vobořil [-] ) , A. Mišoň [-] , M. Zamrzla [-] (71. D. Wenemoser [-] ) , D. Kocour [-] (67. L. Mládek [-] ) , V. Prchal [-] , J. Mařinec [-] (73. M. Chomát [-] )