12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

19

V Hluboké se tento víkend očekávalo derby mezi místním rezervním celkem a týmem ze Zlivi. Utkání slibovalo vyrovnaný průběh zápas i díky tabulkovému postavení, kde se obě mužstva pohybují ve vrchních patrech a patří k momentálně těm nejlepším týmům, které nám podzimní část soutěže nabídla. Do poslední chvíle hosté nevěděli, jestli nastoupí na trávě nebo na místním umělém trávníku. Nakonec byla druhá varianta správně a díky tomu z hostujícího týmu vypadla 3 jména hráčů, kteří se při problémech s operovanými koleny atd. necítili absolvovat utkání a prostor tedy dostali zlivští mladí dorostenci. Na zápase fotila Brigita Jindrlová!

Půlka nabídla po gólu na každé straně a dvě tyče M. Ďurici

Do zápasu vlétlo mnohem lépe hostující mužstvo ze Zlivi, když hned ve 4. minutě se ke střele za vápnem dostal hostující kapitán M. Ďurica a orazítkoval tyč za zády domácího brankáře M. Kudrleho. V 9. minutě hostující obránce Michal Novotný vyvezl míč přes dva hráče, na vápně si narazil míč s T Kazíkem a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Hosté byli lepším a nebezpečnějším týmem. Ve 20. minutě zápasu se k dalšímu střeleckému pokusu dostal M. Ďurica a k jeho smůle i toto zakončení skončilo na tyči. Poté se hra vyrovnala, domácí Hluboká hráče Zlivi trošku zatlačila a po příchodu zkušeného P. Stejskala na hřiště se dočkala i vyrovnání. Ve 29. minutě po nedůrazném bránění hostujících hráčů se k míči dostal pravě P. Stejskal, poradil si s jedním hostujícím bekem a do volného prostoru ve vápně poslal pěknou přihrávku, kterou zužitkoval Tomáš Adam a srovnal stav zápasu - 1:1

Hosté tlačili, ale gólově se už nikdo neprosadil

Ve druhé půli bylo od začátku vidět, že hostující hráči ze Zlivi byli opět aktivnější a postupně začínali přebírat otěže zápasu. Byli rychlejší i důraznější v osobních soubojích a na domácí branku se valila jedna útočná akce za druhou. Jenže po celý druhý poločas scházela hostům finální přihrávka, tudíž žádná z akcí neskončila dalším gólem v domácí síti. Když už se hráči Zlivi mohli pokusit o nebezpečné zakončení, hledali ještě přihrávkou navíc lépe postaveného spoluhráče a s těmito akcemi si tak poradila domácí obrana. Dvě velké příležitosti měl například J. Slavík. V jedné z nich netrefil branku a ve druhé jej zase vychytal domácí brankář M. Kudrle. M. Fürst se také mohl pokusit ohrozit domácí bránu, ale byl to jeden z těch případů, kdy místo zakončení volil nesobecky ještě přihrávku navíc, s čímž si domácí hráči poradili. V 80. minutě se k ojedinělé střele domácích na hostující branku dostal P. Stejskal, ale jeho střelu mířící do šibenice bravurně zlikvidoval hostující gólman J. Remta. A těsně před koncem zápasu se ještě postavilo jednou štěstí na stranu domácího brankáře. V 88. minutě vyvezl míč K. Jindrle, z 25 metrů se odhodlal vystřelit, jenže trefil břevno, od kterého se míč odrazil před bránu a takřka do náručí domácího brankáře. A protože ani tahle šance branku nepřinesla, rozešli se soupeři smírně.

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): Derby mezi naším mužstvem a Hlubokou mělo vysokou úroveň. S respektem k soupeři musím říct, že dnešní bod je pro nás málo. Před zápasem bychom byli s bodem spokojeni, ale vzhledem k průběhu jsme měli získat 3 body. Bohužel štěstí nám při dvou tyčích a jednoho břevna nepřálo. Musím vyzdvihnout i rozhodčího Šafránka, který odpískal výborný zápas pro obě strany. Také bych chtěl vyzdvihnout výkony našich mladých dorostenců, kteří výborně zastoupili v sestavě hráče, kteří se necítili ze zdravotních důvodů nastoupit k zápasu na umělé trávě.

TJ Hluboká nad Vltavou B
M. Kudrle [-] - M. Kovařík [-] , V. Marek [-] , L. Povišer [-] , P. Tůma [-] , K. Vácha [-] , M. Kovařík [-] , F. Brom [-] , J. Procházka [-] , P. Stejskal [-] , M. Čuhaj [-]

SK Zliv
J. Remta [-] - M. Suchý [-] , T. Kazík [-] , K. Jindrle ml. [-] , J. Zrun [-] , M. Ďurica [-] , O. Šťastný [-] , M. Novotný [-] , M. Fürst [-] , J. Slavík [-] , M. Maňhal [-]

ŽK: 44. M. Kovařík .
Hráči zápasu: P. Stejskal - K. Jindrle ml. .
Místo: Hluboká. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Šafránek Josef - RUBICK Jiří (N), VALENTA Luboš (N).