11.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

Lokomotiva ČB "B" otočila ve druhém poločase domácí zápas s Rudolfovem "B"

48. J. Zýka (p.) , 78. P. Kříž , 82. P. Kříž - 2. M. Pfleger , 20. J. Machovec
23

Po třech vysokých výhrách v minulých utkáních zajížděli hráči rezervy Rudolfova k derby s rezervou Lokomotivy České Budějovice. Jistě chtěli navázat na předchozí výkony, získat tři body a posunout se tabulkou ještě výš. Podle sobotních výsledků měli jistotu, že při výhře se mohou posunout minimálně na třetí místo tabulky s jednobodovým odstupem na prvního. V brance vypomohl Tomáš Teringl z A-týmu, ale indisponován zraněním nohy ze sobotního zápasu KP s Milevskem. Dále chybělo několik hráčů, zejména Adam Janura, Radek Tyrpák a zkušení František Pouzar a Radek Zachara. Václav Dvořák odehrál v sobotu celé utkání za áčko. Proto vypomohli také 4 dorostenci, kteří měli v nohách celé dopolední utkání dorostu v KP se soupeřem z Vimperka. Domácí odehráli předchozí dva zápasy na hřištích soupeřů, ze kterých si přivezli cenné 4 body a také chtěli doma potvrdit formu posledních týdnů.

Rudolfov "B" byl v první půli lepším mužstvem

Od začátku utkání dostali hostující hráči mužstvo Lokotky pod tlak. Rychlou kombinací, pohybem a rychlostí dominovali a výborný výkon v začátku utkání potvrdili hned ve 2. minutě Martinem Pflegerem, který již ze své druhé šance svojí slabší levou nohou obstřelil z vápna houštinu těl. Technická skrytá střela překvapila jinak výborného gólmana domácích Ladislava Kuruce, otřela se o pravou tyč jeho branky a skončila v síti – 0:1. Dál pokračovali hosté v ofenzivní hře plné pohybu a náběhů ze stran, vytvořili si množství gólovek, které však zahazovali jak na běžícím pásu. Ať to byl Martin Kocina, Martin Pfleger, Marek Sládek či Jaroslav Machovec. Nakonec se přeci jen rudolfovští hráči dočkali druhé branky ve 20. minutě, kdy Martin Kocina z levé strany posadil přesný centr na hlavu Jaroslava Machovce a ten zcela osamocený hlavičkou přeloboval domácího brankáře - 0:2. V této části utkání měli hosté ještě několik střel z dálky a množství standardních situací, ale bohužel už žádnou branku nepřidali. To, jak se později ukázalo, bylo rozhodující v dalším průběhu utkání. Domácí mužstvo složené ze zkušených hráčů doplněné mladíky se v konci prvního poločasu z tlaku hostujícího celku vymanilo a mělo několik náznaků šancí, ale vážněji Tomáše Teringla v brance hostů neohrozilo. A tak se odcházelo do kabin za stavu 0:2.

Ve druhém poločase se role obrátili a LOKO ČB "B" otočila i skóre

Hned na začátku druhé půle ve 48. minutě hosté včas nedostoupili J. Vaněčka před pokutovým územím, ten se dostal mezi tři hráče, po zřejmě lehkém kontaktu ještě před vápnem zkušeně upadl. Situaci ale jinak vyhodnotil rozhodčí Šafránek a nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil kapitán a stoper domácího týmu Jonáš Zýka / v zápise o utkání je uveden Daniel Jelínek / a snížil - 1:2. Hosté dostali stejnou výhodu hned za tři minuty. V 51. minutě po úniku Martina Pflegera a faulu na něj byla nařízena penalta proti domácímu mužstvu. K ní se postavil určený exekutor Martin Kocina, který před tím všechny penalty bezpečně proměnil, tentokrát však úspěšný nebyl. Na svou postavu velmi mrštný brankář L. Kuruc nadvakrát penaltu zneškodnil. Tento moment mladý rudolfovský tým očividně zaskočil a posadil soupeře do sedla. Kdyby hosté vstřelili třetí branku, tak bylo asi o bodech rozhodnuto. I když měli stále optickou převahu, tak se z jejich hry vytratilo prakticky všechno. Pohyb, přesnost, důraz v osobních soubojích a hlavně bojovnost. Ta naopak začala zdobit domácí mužstvo. Přesto mohli hostující hráči navýšit vedení a to když se na malém vápně zcela sám objevil po centru z pravé starny Marek Valenta, ale branku bohužel nepřesnou hlavičkou těsně minul. Po tomto momentu začali rudolfovští lehce přicházet o balony a také v jejich defenzivě se začala objevovat okénka. Nepovedla se ani některá střídání a zápas se začal otáčet. Vysocí útočníci domácích podrželi vepředu míče, hru začali dirigovat a rozhýbávat střední záložníci Tomáš Choutka a Jan Petrou, vzadu tvrdil muziku stoper J. Zýka a v brance velmi jistě působil brankář L. Kuruc, který posbíral prakticky všechny centrované míče. Domácí mužstvo zjistilo, že se dá se soupeřem najednou hrát vyrovnaná partie a zkusili zápas otočit, což se jim nakonec povedlo. Na hostující mladíky padla jako už po několikáté ve venkovních utkáních v druhém poločasu deka a nechali si zápas otočit. Nejdříve bylo v 78. minutě vyrovnáno. To se po prudké střele z 25 metrů, která orazítkovala brankovou konstrukci a odrazila se zpět do prostoru penalty, prosadil mezi obránci domácí útočník Pavel Kříž, který odražený balon pohotově vrátil v pádu hlavou za Teringlova záda a vyrovnal - 2:2. A za další čtyři minuty v 82. minutě se Pavel Kříž prosadil podruhé a vstřelil vítěznou branku domácích. To hosté opět při útočné akci chybovali, zcela zbytečně přišli o míč, domácí založili rychlý protiútok, hostující hráči nezachytili náběh P. Kříže. Zraněním limitovaný T. Teringl byl při výběhu u balonu o chviličku později, domácí útočník si balon okolo brankáře posunul a z úhlu zakončoval do prázdné branky. Gólu se ještě snažil zabránit vracející se kapitán Michal Žoček, ale o půl kroku se mu to na brankové čáře nepodařilo a míč skončil v síti - 3:2. V posledních deseti minutách se hostující hráči snažili alespoň vyrovnat, domácí zatlačili před pokutové území, ale vyprodukovali pouze několik závarů. Prakticky domácí branku nijak nebezpečně neohrozili a domácí mužstvo si už zkušeně vítězství a 3 body vzít nenechalo.

SK Rudolfov B
Josef Dvořák ( trenér ) a Petr Hlubocký ( vedoucí ): Abychom řekli pravdu, tak jsme po velmi dobrých výkonech v posledních 3 utkáních – 9 bodů při skóre 18:4 - přijeli na Lokomotivu zvítězit. Začali jsme velmi sebevědomě a herně výborně. Odehráli jsme na venkovních hřištích jeden z lepších prvních poločasů. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale také jsme je až někdy moc lehkovážně zahazovali. A nakonec se nám to nevyplatilo. Kdybychom po první půli vedli min. o 3-4 góly, tak by se asi nikdo divit nemohl. Za první poločas musíme kluky pochválit. Ale za to, co jsme předvedli v druhé polovině utkání rozhodně ne! O přestávce si řekneme mnoho taktických pokynů, ale nedodržíme z nich vůbec nic… Pokud k tomu budeme takto přistupovat, tak takových obratů v náš neprospěch, s takto mladým týmem, zažijme v sezoně ještě několik. Ale na všem špatném je třeba hledat pozitiva. Byli jsme překvapeni, jak kluky takhle zpackaný zápas vzal a že z toho jsou hodně zklamaní. Z jednoho poločasového výbuchu nebudeme dělat vědu a nějaké závěry. Teď se musíme dobře připravit na poslední tři zápasy s mužstvy ze spodní poloviny tabulky. Budeme chtít naplno bodovat a zvláště se těšíme po několika letech na derby utkání s SK Úsilné, kde působí mnoho našich bývalých hráčů a které odehrajeme na domácím hřišti v neděli dne 4.11.2018 od 14.00 hod. Tímto chceme příznivce z řad obou táborů srdečně pozvat!