8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Jankov "B" si na domácím hřišti poradil s Římovem

27

Pro sobotní utkání nebylo na domácí lavičce k dispozici trenérské duo Bürger - Rut a tak vedení převzal nestárnoucí matador Petr Holba. Hráči Jankova B v minulém kole uhráli bod na hřišti v Neplachově a měli šanci v tomto zápase bodově navázat, protože Římov se poslední 3 zápasy bez některých svých opor základní sestavy trápí a nepřipsal si vítězství...

První půle branku nepřinesla

V brance domácího celku se nečekaně objevil asistent trenéra ,,A" týmu Petr Maxa. Do zápasu vkročilo mnohem lépe mužstvo domácího Jankova a po chybě hostujících hráčů se ocitli ve 100% šanci již v 1. minutě, ale brankář T. Kohout střelu zneškodnil. Domácí v prvních 20 minutách hýřili aktivitou a dostávali se i do slibných situací, ale ty končily buď nepřesným nebo nedůrazným zakončením. Ve vyložené šanci se ocitl Martin Kudláček, kterému míč naservíroval Jakub Beníšek, leč domácí útočník zařízení netrefil. Aktivita hráčů Jankova tak přinesla ještě tyč, kterou nastřelil J. Tušl a až poté se osmělili také hosté, kdy po sérii rohů trefil tyč i hostující Kukačka, ale bohužel pro něho to bylo to poslední co na hřišti stihl a pro zranění kolena musel vystřídat. Do konce první půle se hra trochu uklidnila a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase padlo 5 branek během 14 minut

Druhý poločas byli domácí opět aktivnější, ale první branky se dočkali až po nedorozumění hostů v defenzívě, když v 64. minutě po souboji domácího Matěje Predigera a hostujícího brankáře Tomáše Kohouta propadlý míč do prázdné branky doklepl Martin Kudláček - 1:0. Hned o dvě minuty později opět propadlý míč po rohovém kopu uklidil do sítě stoper Martin Řezníček - 2:0. Poté se hosté pokusili něco s vývojem utkání udělat a v 72. minutě po faulu ve vápně domácího Filipa Černého na Froňka snížil Maršán z nařízené penalty- 2:1. Petr Maxa v brance domácího celku neměl šanci. Rázem byli hráči Římova se svým soupeřem zase v kontaktu. Sice se po této brance pokoušeli dále útočit, ale domácí hráči v 76. minutě znovu odskočili na rozdíl dvou branek, když se David Mareš trefil krásným lobem z poza vápna do pravého rohu branky - 3:1. Poté ještě pečetil v 78. minutě M. Prediger po dalším zaváhání hostů v rozehrávce křižnou ranou na zadní tyč - 4:1.

SK Jankov B
Martin Kudláček ( hráč ): Z mého pohledu zasloužená výhra. Nutně jsme potřebovali bodovat, tabulka je vyrovnaná a do třetí třídy se nám nechce. :-) Až na pár okamžiků jsme byli lepším týmem. Bylo vidět, že hostům schází Martin Kollár. Kolíkovi přejeme brzké uzdravení.

SK Jankov B
P. Maxa [-] - J. Janeček [-] , O. Maxa [-] , F. Černý [-] , M. Brabec [-] - J. Beníšek [-] , M. Řezníček [-] , D. Šindelář [-] , D. Jirkovský [-] - M. Kudláček [-] , J. Tušl [-]

TJ Sokol Římov
T. Kohout [-] - P. Maršán [-] , P. Havlíček [-] , L. Froněk [-] , P. Žáček [-] , P. Štrajt [-] , P. Crkva [-] , J. Daniel [-] , J. Rytíř [-] , F. Šmíd [-] , F. Kukačka [-]

ŽK: 37. M. Prediger , 54. J. Janeček , 73. D. Mareš .
Hráči zápasu: J. Beníšek , M. Prediger .
Místo: Dubné. Počet diváků: 45. Rozhodčí: Šafránek Josef - PAVLÍK Michal (N), KORCH Jiří (N).