4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

SK Rudolfov B vybojoval na domácím hřišti bod proti TJ Trhovým Svinům B

66. M. Žoček , 85. F. Peiger (p.) , 90. F. Peiger - 5. J. Gažák , 49. J. Kostohryz , 52. M. Valut
26

Zápas mezi rezervními týmy Rudolfova a Trhových Svin se odehrál na podmáčeném, ale vyhovujícím terénu. Nedalo se tak moc očekávat utkání plné kombinační hry. Za zmínku stálo, že věkový průměr domácího mužstva byl 21 roků, na soupisce bylo 8 hráčů do 19 let a z toho 4 hráči ve věku 17 let...

Domácí byli herně lepší, ale gólově se nedokázali prosadit

Začátek zápasu zastihl domácí celek v nedbalkách a hned v 5. minutě střetnutí inkasoval po zbytečné malé domů a nepovedené rozehrávce gólmana, kterou vystihl nestárnoucí 45-letý matador Jan Gažák a neměl problém balon uklidit do opuštěné branky - 0:1. Po tomto šoku domácí hráči ještě následně přežili dvě šance hostů, kdy svou chybu z úvody ale brankář Rudolfova David Keřka zvládl napravit. Od této chvíle až do konce poločasu domácí převzali iniciativu a byli jednoznačně lepším mužstvem. Vytvářeli si jednu gólovou šanci za druhou, ale jejich proměňování bylo nepřesné a nedůrazné. Hosty hlavně podržel jejich nejlepší hráč, sedmnáctiletý brankář Michal Popovič a proto se odcházelo do kabin za stavu 0:1.

Druhá půlka zápasu přinesla 5 gólů a napětí do závěrečných minut

Po přestávce bylo na domácích hráčích Rudolfova vidět, že by chtěli brzy vyrovnat a vybojovat vítězství. Tento plán se mohl začít plnit hned ve 48. minutě, kdy měl stoprocentní gólovou šanci zkušený domácí útočník Radek Zachara, kdy postupoval zcela sám na hostující branku, ale jeho tvrdou a přesnou střelu k tyči zázračně zlikvidoval brankář Popovič. Jak to tak bývá, hned z protiútoku se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“ a hosté se dostali do vedení o dvě branky. Ve 49. minutě po sérii chyb ve vápně vybagovali hráči Trhových Svin domácí obranu a do prázdné branky zakončil Jakub Kostohryz - 0:2. A v 52. minutě bylo pro domácí ještě hůře! Opět po několika chybách v defenzivní činnosti nechali domácí hráči, po vyražené střele brankářem Keřkou z bezprostřední blízkosti, hostujícího hráče Martina Valuta dorážet z malého vápna - 0:3. To samozřejmě s tak mladým mančaftem řádně zamává a vypadalo to, že o osudu zápasu, zvláště s tak zkušeným a fotbalovým mužstvem jako hosté jsou, je rozhodnuto. Jenže to neplatilo pro nejzkušenější hráče v domácích řadách a zejména kapitán týmu, Michal Žoček, i když se mu herně až tak nedařilo, přidal ještě na bojovnosti a strhl ostatní k obratu zápasu. Za svou nezměrnou bojovnost a vůli byl Michal Žoček odměněn v 66. minutě kontaktním gólem, když po odraženém balonu z hranice velkého vápna svou slabší levou nohou obstřelil hradbu bránících hráčů a uklidil míč k pravé tyči hostující branky - 1:3. Sníženo a naděje na obrat v zápase ožila, což se v poslední desetiminutovce i povedlo. Od 70. minuty domácí mužstvo prostřídalo, změnilo posty a hrou prakticky na 4 útočníky hráli na totální riziko. Ale tato taktika nakonec slavila úspěch. Hostům také na již těžkém terénu začaly evidentně docházel síly. Domácí hru zjednodušili a do pokutového území hostů létal jeden nákop za druhým. To vyústilo v 85. minutě k vybojovanému souboji kapitánem Žočkem, který následně pronikl do pokutového území hostů, kde byl sražen a následoval pokutový kop. K němu se v dobrém slova smyslu „drze“ postavil teprve sedmnáctiletý dorostenec Filip Peiger a s přehledem pod břevno, svou výbornou levou nohou, penaltu bezpečně proměnil - 2:3. Následný drtivý tlak hráči Rudolfova proměnili ve vyrovnání. V 90. minutě po přečíslení byl před pokutovým území hostů sražen jeden z domácích hráčů a z hranice 20 metrů se proti hostům kopal přímý kop. K jeho zahrání se opět postavil Filip Peiger a prokázal svou výbornou kopací techniku levačkou. Po rozšíření zdi tvrdou ranou do šibenice na stranu hostujícího brankáře vyrovnal - 3:3. Po rozehrání mohli ještě domácí hráči v nastaveném čase celkový obrat dokonat, ale poslední šanci utkání neproměnili.

SK Rudolfov B
Petr Hlubocký st. ( trenér ): Po průběhu utkání bod s pokorou bereme a musíme hosty pochválit za kvalitní výkon a zejména za produktivitu v proměňování šancí. K zajímavému utkání přispěl svým bezchybným výkonem i hlavní rozhodčí pan Kubeša Erik, který utkání odřídil s přehledem a také musíme poděkovat našemu kolegovi, Petru „Klátilovi“ Krýdlovi, za korektní posuzování situací z pozice pomezního asistenta. Samozřejmě musíme pochválit celý tým za to, že zápas za stavu 0:3 nezabalil a nakonec vybojoval bod za remízu, čímž prokázal svůj charakter a že fungoval hlavně jako parta bojovníků a kamarádů. Toto utkání bylo navíc pro náš mladý rezervní tým další fotbalovou maturitou v dospělém fotbale a věříme, že si z něj naši hráči vezmou ponaučení a budou na sobě pracovat tak, aby se jich co nejdříve probojovalo do kádru našeho „A“ mužstva, které hraje již několik let v popředí nejvyšší krajské soutěže – Krajského přeboru. A my jako trenéři víme, že předpoklady k tomu má většina z nich, ale bez řádné tréninkové morálky a docházky to samo nepřijde.

D. Keřka [-] - F. Hajný [-] , J. Tušl [-] , M. Šefl [-] , V. Dvořák [-] - F. Peiger [-] , M. Žoček [-] , A. Kroufek [-] , V. Vejvar [-] , M. Sládek [-] - R. Zachara [-]