8.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Dačice zvládla domácí zápas proti Ševětínu

18

Vyrovnaný duel

Domácí těžili hned dvakrát a vytvořili si náskok

V osmém kole se proti sobě postavili dva vyrovnané celky. Do Dačič zavítal Ševětín a oba týmy toužily naplno bodovat. První poločas nenabídl příliš hezký zápas pro oko diváka. Utkání bylo velmi vyrovnané, ani jeden z týmu neměl převahu vůči druhému. Domácí předvedli jeden ze svých horších výkonů v této sezóně, ovšem i tak se jim podařilo dvakrát vstřelit branku během prvního poločasu. Nejprve Šimon Hric otevřel stav utkání 1:0. Druhou branku přidali domácí těsně před odchodem do šaten. Ve 42.minutě se dostal míč k Beníčkovi a ten zvýšil na 2:0. Za tohoto výsledku se šlo do šaten.

V začátku poločasu mohla Dačice navýšit skóre

Začátek druhého poločasu začal aktivněji od domácího týmu. Vypracovali si dvě příležitosti k navýšení stavu zápasu, ale své šance nedokázali využít. Od 55.minuty se ujali míče a herní převahy hosté ze Ševětína a svého soupeře tlačili. Ševětín tlačil z centrovaných míčů a rohových kopů, ale nedařio se jim vstřelit branku. Dačice tak mohla o svém vítězství rozhodnout, když byl nařízený pokutový kop. Ten nevyužila ! Zápas tak byl ze strany hostí stále otevřený. Domácí se po neproměněné penaltě znovu dostali do hry a kontrolovali své vedení. Oba týmy si již stoprocentní šanci nevytvořili a tak Dačice udržela čisté konto a vyhrála 2:0

FK Dačice
Jan Beneš - hráč, trenér: Zápas nebyl příliš fotbalový. Opět jsme zahazovali naše šance. Náš výkon sice nepatřil k těm lepším, ale i přesto se nám podařilo zvítězit. Až na malý výpadek ve druhém poločase, jsme zápas zvládli. Nejlepším hráčem je určitě brankář Zejda, který nás podržel