3.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Nováček z Lišova vyšel bodově naprázdno, Nová Včelnice ho sestřelila pěti brankami. Stanislav Pacholík přispěl hat-trickem

17

Favorit soutěže ukázal svou sílu i v dalším zápase, až na desetiminutový výpadek ve druhém poločase, zápas zvládl bez problému.

Domácí vsázeli na brejky, proti silnému soupeři to ovšem úspěch nepřineslo.

Lišov po vydařeném vstupu do nové sezony čekal v dalším kole favorit celé soutěže z Nové Včelnice. Hosté nastoupili k zápasu s respektem vůči domácím, kteří byli namotivovaní hnát se za dalším úspěchem. Od začátku zápasu měli větší převahu na míči hosté, domácí Lišov se naopak snažil vysouvat hráče na brejky, ale zkušení obránci si tyto situace vždy pokryli a uhasili šance hned v jejím začátku. První gól na sebe nenechal dlouho čekat, v 18.minutě zvládl Nebeský situaci ve středu hřiště, nahrál Z. Didkovi, který sám běžel na domácího brankáře a křižnou střelou mu nedal šanci vyniknout 0:1. Hosté po úvodním gólu stupňovali svůj tlak a vytvářeli si další šance ke skórování. Ta gólová přišla ve 43.minutě kde Didek přehodil stopera, míč si převzal nabíhající Pacholík a zvýšil na 0:2. V závěru prvního poločasu se domácím podařilo snížit, překrásnou střelou z dálky přibližně 25metrů se blýskl Bouchal. Do šaten se tak šlo za stavu 1:2

Do druhého poločasu měli lepší vstup domácí, své převahy nevyužili

Do druhého poločasu nastoupil Lišov oživený. Měl převahu, větší procento držení míče, vypracoval si šance, ale z převahy netěžil. Přísloví "nedáš, dostaneš" zde zafungovalo na jedničku. Po faulu domácího hráče kopali hosté přímo kop, ke kterému se postavil Pacholík a zatočil míč k tyči 1:3. Třetí branka byla v tomto zápase zlomová. Nová Včelnice od této doby řídila utkání a nedopouštěla zaváhání. V 65.minutě vykopl z brankové čáry domácí stoper jasný gól a zabránil tak v tuto chvíli navýšení skóre. O to se postaral v 80.minutě nejmenší hráč na hřišti Petráš, který trefil hlavou a vymetl pavučinu v rohu branky 1:4. V zápětí mohl přidat i svou druhou branku v zápase, ale trefil těsně mimo. Výsledný stav utkání upravil opět Pacholík, brankář vykopl míč, domácí se nedohodli v přebrání míče, kde právě číhající Pacholík vycítil šanci a trefil přesně. Stanovil tak konečný výsledek 1:5 a připisuje si svůj první hat-trick této sezony.

TJ Nová Včelnice
Radek Vajda - trenér: Dnes bych chtěl vyzdvihnout výkon celého týmu. Až na malý výpadek v začátku druhého poločasu jsme zápas zvládli na jedničku a třešničkou na dortu je hat-trick Stanislava Pacholíka