25.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Úvalno dostalo pětku

10

Za sobotního slunného počasí zavítali Zlatníky do nedalekého Úvalna, kde museli opět řešit nepříjemnosti se sestavou. Chyběli totiž Kavan, Chmel, Korbel, Řehulka a Diehel. I přes oslabenou sestavu panovala před zápasem v kabině dobrá nálada a tým si věřil, že zlomí šňůru nevyhraných zápasu právě na tomto hřišti. V úvodní půl hodině se zastřelovali Morys, Bláha, Uvíra ale až Fajkus, který dostal nadýchaný centr od Ležáka, otevřel skóre 0:1! Poté i sám Ležák pálil na bránu, ale vedle. Ve 40.minutě zahrál nešťastně rukou ve vápně Klimeš a sudí nařídil pokutový kop. Sovadina penaltu proměnil a bylo srovnáno. 1:1! Do druhé půle šli hosté s jasným cílem. Přidat co nejdříve další branku. Tu mohl přidat Kořínek, jenž se ocitl sám před gólmanem ale marně. Domácí poté hrozili jen z pokusů o rychlý protiútok, hostující obrana i s universálem Vránou byla proti. Poté nastoupil na hřiště Prejda a stačilo mu 10 minut, aby po centrech Ležáka a Kořínka dvěma brankami strhl vedení pro Zlatníky. To už vypadalo s hosty ze Zlatník dobře, a když poté přidali ještě po jedné brance Fajkus a Lakomý, bylo vymalováno. „Jeli jsme zde jasně pro 3 body. I když se někdo podíval před zápasem na sestavu, málo kdo by věřil. Jsem rád, že Klimeš s Bláhou na výbornou plní povinnosti na hřišti a můžeme se na ně spolehnout. Tyto body jsou důležité hlavně pro klid v kabině a psychickou podporou pro hráče.“