15.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

Želetava s Herálcem nerozhodně

40. T. Vrbka , 59. V. Čurda - 17. J. Skála , 87. O. Černý
0

Souboj týmů ze špičky tabulky nepřinesl vítěze. Herálec vedl, do poločasu Želetava vyrovnala, ve druhém poločase si prohodily role a dotahovat musel Herálec, což se mu také podařilo.

Na každé straně po jedné brance

Ani v sobotu fotbalu počasí příliš nepřálo a příznivé podmínky z předzápasové rozcvičky vystřídal vítr a zima. Od začátku se oba týmy nebály hrát dopředu a především využívaly chyb v rozehrávce soupeře. Když si počínal nepřesně Okurka, M. Vrbka vyslal za obranu T. Vrbku, ten situaci vyřešil špatně a Slováček jeho přihrávku ztečoval na roh, po kterém jeden z domácích hráčů pálil vysoko nad. Velmi dobře kopnutý roh Simandla nezužitkoval T. Vrbka, osamocen uprostřed vápna hlavičkoval mimo branku. Po těchto dvou akcích to byl na hřišti spíše chaos, nepřesnost střídala nepřesnost, mnohdy se zdálo, že je vyhlášena soutěž o nejhorší pas pro útočníka. Když dobře pozičně zahrál Kysilko, šli hosté do rychlého protiútoku po přihrávce na Hamáka, ke kterému se se štěstím nadvakrát odrazil míč, do velmi dobré příležitosti přihrával Uchytilovi, ale hostující kapitán byl vystaven ofsajdu. Řádně se zablýskalo před hostující bránou po ztrátě míče ve středu hřiště, na přihrávku za obranu si z hranice ofsajdu seběhl Čurda, kterého výborně vychytal Bednář, míč se však odrazil k T. Vrbkovi. Toho čekala poměrně snadná úloha, uklidit míč do prázdné brány, celou akci nevypustil obětavý Forchtsam a skluzem nedovolil přejít balonu brankovou čáru. A tak když domácí svou šanci nevyužili, trochu nečekaně z rohového kopu šli do vedení hosté. Kroucený míč Cacha byl tečován v chumlu hráčů, na brankové čáře dobře zasáhl Vladeka, ale vykopnutá meruna přistála přímo u nohou Černého a ten se stal prvním jarním střelcem Herálce, v 17. minutě hosté vedli 1:0! I přes nabádání trenéra se opět hosté nevyvarovali faulů, i když je nutné podotknout, že hlavní rozhodčí některé zákroky posuzoval až příliš úzkostlivě. Po jedné ze standardních situací neodkopl do bezpečí balon Hamák a Simandlova tečovaná rána skončila těsně nad břevnem Bednářovy branky. Diskutabilní faul na hranici pokutového území, kde se ochotně poroučel k zemi M. Vrbka mohl potrestat Simandl, tygřím skokem vytáhl jeho utaženou střelu na roh výborným zákrokem Bednář. Aut Forchtsama prodlužoval Uchytil, Skála se k balonu neprotlačil, ale z dobré pozice se mohl opřít do kulatého nesmyslu Cach, ani ten není zatím políben střeleckou múzou a byl rád, že nepovedený projektil nepřelétl přes ochrannou síť. Do rychlého protiútoku se hnali Vrbkové, už to vypadalo na nebezpečí pro Bednáře, stopku vystavil včas Kysilko. Po povedené akci centroval Uchytil a úplně volný Boháč rozvlnil síť podruhé, bohužel pro Herálec byl máván ofsajd, navýšení skóre se nekonalo. Poté k vidění příliš fotbalovosti nebylo a bojovalo se o každý míč, co rozhodně nechybělo, byly ostré fauly od obou mužstev. Odskočit na rozdíl dvou gólů hosté mohli po dobrém obranném zákroku Forchtsama, na jeho pas si naběhl Boháč a našel volného Uchytila, jeho střela ze záklonu však mířila pouze do náruče připraveného Tománka. A tak přišel gólový trest na druhé straně, po nepochopitelném vyklizení středu hřiště si na pas od spoluhráče naběhl T. Vrbka a zahrál Bednářovi na housle, pět minut před koncem poločasu bylo srovnáno a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ani ve druhém poločase se nenašel vítěz

Před začátkem druhého dějství změnil hostující trenér Skála rozestavení, zpevnit střed hřiště chtěl zatáhnutím Boháče do středové linie. Po nepovedené střele Hamáka se k míči prodral Uchytil, šikovně se obtočil kolem svého strážce, ale střela byla velmi slabá a nenadělala Tománkovi problémy. Rychlý protiútok vedený Boháčem vypadal velmi nadějně, náš technik se však utopil ve svých kličkách a Vladeka mu balon vypíchl. Hrůzostrašnou ztrátu pak předvedl Boháč i před vlastním pokutovým územím a mohl být rád, že Vranka pálil slabě doprostřed. Pěkná akce přišla po vhazování od autové čáry, obloučkem vyzval ve vápně Hamáka Boháč, rychlonohý křídelník ale nenašel ve vápně adresáta v modrém dresu a kopal se pouze roh. Hamák se dostal ke střele po propadnutém centru Boháče, zakončení však bylo nepřesné. Velkou šanci jsme měli po prosmýknutí se obranou Uchytilem, na jeho přihrávku nedosáhl Boháč a vyražený balon se chystal uklidit do sítě Skála, reflexivním skokem mu uzmul míč Tománek. Další dobrou příležitost měl po rohu Boháče Forchtsam, z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle. A i tentokrát se ke slovu dostalo otřepané pravidlo – nedáš, dostaneš! Po faulu na půlící čáře se dlouhý míč snesl až na zadní tyč, kde Čurdův náběh nezachytil Forchtsam a domácí střelec propálil z úhlu Bednáře, 59. minuta 2:1! To hosty dokonale zmrazilo a dlouho se nemohli dostat zpět do hry, domácí vědomi si vedení vyčkávali, co vymyslí hosté, ale těm se zkrátka v úvodu jara směrem do ofenzivy příliš nedaří. Nervozitu navíc vnesly na hřiště rozporuplné verdikty sudích, takže se i značně přiostřilo. Chybnou rozehrávkou dali Želetavě další šanci a jen pohotový zákrok Okurky je uchránil od možného rozhodnutí zápasu. Poté se opět přihlásil ke slovu M. Vrbka, křížnou střelou minul zařízení. Šlapákem na hranici vápna jsme i podruhé v zápase vybídli domácí k rozehrání ideálního přímáku, tentokrát pálil Malík a trefil jen zeď. Ke konci zápasu si hosté přece jen dokázali vytvořit převahu, ale snaha často končila na nepřesnostech z kopaček jejich hráčů. Nakonec si vypomohli v 87.minutě standardní situací, kdy ve vápně byli už všichni naši hráči. Centr do vápna lízl za sebe Čurda, na zadní tyči dobře zavíral prostor Hamák a před prázdnou bránu naservíroval pas Okurkovi, který v pohodě poslal míč na místo určení, 2:2! A mohlo být ještě lépe, domácí už sotva tahali nohy a hosté mohli vyrazit po rohu do brejku, kdy se řítili 4 na stopera domácích, situaci špatně vyřešil Boháč a Vladekovi se podařilo balon zachytit. Ještě větší šance přišla v poslední minutě, pěkným pasem vyslal na zteč Uchytila Skála, ale hostující střelec se bohužel po produktivní přípravě v soutěžních zápasech zatím hledá. Ze strany se neodvážil k propálení gólmana a přihrával do vápna, nepovedený odkop domácího obránce zachytil Bříza a přes Hamáka došel balon k Boháčovi, osamocen před gólmanem střílel ze strany pouze do Tománka.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: Dělba bodů byla spravedlivým vyústěním zápasu, i když neproměněné šance nás samozřejmě mrzí. Předvedený výkon byl o něco lepší než v minulém kole, stále se nám však nedaří naladit notu na podzimní rytmus. Věříme, že už v příštím kole, kdy se představíme poprvé doma, si uděláme proti ambiciózní Náměšti tříbodovou radost a nastartujeme vítěznou šňůru.

Sokol Želetava
M. Tománek [-] - M. Vrbka [-] , V. Jakeš [-] (66. M. Jičínský [-] ) , P. Vranka [-] , M. Malík [-] , J. Šrutka [-] , V. Čurda [-] , T. Vrbka [-] (85. M. Pavela [-] ) , Š. Vladeka [-] , T. Simandl [-] , M. Vrbka [-] (87. L. Viceník [-] )

J. Bednář [-] - D. Okurka [-] , O. Forchtsam [-] (86. M. Kovář [-] ) , L. Cach [-] (69. J. Bříza [-] ) , O. Černý [-] , M. Kysilko [-] , J. Slováček [-] , J. Skála [-] , V. Uchytil [-] , P. Hamák [-] , M. Boháč [-]

ŽK: 85. T. Vrbka - 21. M. Boháč , 59. J. Skála , 80. D. Okurka .
Hráči zápasu: T. Vrbka , V. Čurda - P. Hamák , O. Černý .
Místo: Želetava. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Kůrka Jaroslav - NENADÁL Pavel, KOPŘIVA Miroslav.