7.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2017-2018

--

--

Svitavy překvapily Luži

0

Naši nastoupili do utkání sebevědomě. Již ve 4.min. zazdil jasnou šanci Bareš, který místo aby v klidu zakončil, střílí z velkého vápna nad.  V 17.min., po sérii našich rohů, Merkl pálí z hranice pokutového území, ale dorážka Hrubého je nepřesná. Potom přichází 24.min., kdy boxuje  brankář Janoušek míč přímo na nohu domácího Ryšavého, který z hranice velkého vápna střílí po zemi k tyči první gól zápasu. O pět minut později dostává svitavský Škeřík dlouhý pas, v osobním souboji s naším hráčem je důraznější a postupuje sám ze strany do pokuťáku Luže. Ač bráněn, podařilo se mu nakopnout míč lobem do našeho brankového území, kde na něj byl Janoušek krátký a je to hned 2:0 pro svitavskou rezervu. Naši chtějí výsledek otočit,jsme častěji na míči, ale hrajeme takticky špatně. Každý útok stereotypně vedeme přes levou stranu přes Hrubého, toho ale domácí hlídají ve dvou až třech lidech..

..prostě jeden voják armádu nedělá... Přesto v úplném závěru prvního poločasu jsme mohli snížit. To brankář Svitav Kavalír vytěsnil na roh gólovou dorážku Radouše.

Do 2.poločasu nastoupili aktivněji svitavští. Po deseti odehraných minutách Svoboda s Ovadem rozebrali naše zadní řady a snad nejlepší hráč utkání s monogramem 00 (Ondra Ovad) a číslem 7 na zádech míč hlavou uklidil za Janouškova záda. Zdálo se, že je rozhodnuto, domácí dále neúnavně dřeli, našim nic nevycházelo. Až v 72. min. svitla pro hosty naděje. To Bareš snižuje na 1:3 a naši se probouzejí z letargie. Na domácí branku se valí jeden útok za druhým, což vyústilo v druhý náš gól, který dal Hrubý. Do konce zápasu chybělo bez nastavení ještě 6 min. Dost času na srovnání skóre. Ale nesmyslný faul Nadě na půlce hřiště vše zhatil. Postižený domácí hráč budil dojmu, že snad umřel a když ho lékař postavil na nohy, tak časomíra ukazovala 90. minutu….konec, první prohra v soutěži s posledním týmem, který za 6 kol vstřelí 1 gól a nám dá hned tři. To je špatná vizitka pro naše zadní řady. Je nutné ale říci, že domácí si tři body za zodpovědný, houževnatý a bojovný výkon zasloužili. Hráči Luže zklamali na celé čáře. Hráli si ten svůj fotbal bez nasazení……

TJ Svitavy B
Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Ani dvě hodiny před zápasem jsme nemohli mít o sestavě úplně jasno, protože z nejrůznějších důvodů někteří hráči účast odříkávali a někteří naopak přibyli. Nakonec jsme však trefili sestavu vítěznou. Hosté hráli sebevědomě, současně ovšem dost stereotypně stylem "vše na Hrubého". Okřídlené přísloví, že jeden voják armádu nedělá, se opět potvrdilo. Zodpovědným, houževnatým, bojovným, kvalitním výkonem jsme si tři body zasloužili. Ve 25. minutě Ondra Ovad vyhrál na vápně důležitý souboj a Michal Ryšavý pohotově střelou k tyči dostal hosty poprvé do úzkých. O pět minut později jsme měli konečně i štěstí, kterému jsme však svým výkonem šli naproti. Předvedli jsme pohlednou akci, Filip Škeřík dostal krásný dlouhý balón, v osobním souboji byl důraznější a postupoval sám ze strany do pokutového území. Míč, který poslal do nebezpečného prostoru před branku, skončil v jejím růžku a soupeř zažíval dlouho nepoznané. Poté častěji sice držel balón, ale hrozil jen ze své levé strany. Na konci prvního poločasu vytáhl Milan Kavalír důležitý zákrok a gólovou dorážku vytěsnil mimo svoji svatyni. Po deseti minutách druhé půle Dominik Svoboda a Ondra Ovad hostům předvedli, co je při případném postupu do krajského přeboru čeká - sami dva je rozebrali a neudržitelný kanonýr s vše říkajícím monogramem OO a 7 na zádech míč hlavou uklidil potřetí za Janouškova záda. Utkání jsme měli dohrát v klidu, to se nám však nepodařilo. Luže dvakrát udeřila a konec byl zbytečně nervózní. Negativně v něm vynikly zejména likvidační zákroky na Petra Uhlíře a Martina Vacka. Na jaře nás díky našemu sobotnímu vítězství čeká v Luži prostředí, které s přátelským moc společného míti nebude. Poděkování patří všem hráčům, realizačnímu týmu, fotbalovému výboru a dalším obětavcům, kteří nám nezištně pomáhají.

M. Kavalír [-] - D. Svoboda [-] (85. D. Zvára [-] ) , O. Ovad [-] (72. P. Uhlíř [-] ) , M. Ryšavý [-] , P. Bartoš [-] (59. D. Říha [-] ) , F. Gregor [-] , F. Škeřík [-] , M. Vacek [-] , D. Jukl [-] , J. Kubík [-] , A. Novák [-]