6.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Libchava doma podlehla Tuhani

0

Oba celky na tom nejsou zrovna nejlépe, co se bodového umístění týče, ale jsme stále ještě na začátku. Dnešní výhra byla o to cennější, neboť se utkali dva vyrovnané týmy, kteří na hřišti ovšem vyrovnaně nezahráli. Hosté sice nebyli lepší, ale dokázali proměnit své šance...

Poločas bez branek

Domácí nezačali špatně a bylo jasné, že hosté nepřijeli v nejlepší sestavě. Domácí drželi míč a přišpendlili soupeře na jejich polovinu, kde se mu snažili neustále zatápět pod kotlem. Jenže Libchava nedokázala proměnit jedinou vyloženou šanci, do které se dostávala jen těžko, a podobně na tom byli i hosté, byť těch šancí neměli tolik jako domácí. Efektivnost dnes byla pro Libchavu skutečně oříškem a tak se nemůžeme divit, že jsme v první půli nezaznamenali branky. Poločas tedy za počátečního stavu 0:0.

Tuhaň své šance proměnila

I ve druhé půli se domácí tým snažil do soupeře bušit, co to jen šlo. Jenže zase z toho nebylo nic víc, než jen vyložená šance. To hosté dokázali proměnit brejk a hned byli v utkání na koni. V 50. minutě utekl obraně Chlumecký a poslal hosty do vedení 0:1. Libchava nic nezabalila a naopak ještě více hosty zatlačila, jenže se stala stejná situace jako u první branky. Chlumecký utekl obraně tentorkát v 60. minutě a skóroval zase z brejku. Libchava do konce utkání už neprolomila svou smůlu, nebo spíše neschopnost dát branku a zápas se tak pomalu blžil do svého konce. Vícero štěstí nakonec přálo Tuhani, která vítězí v utkání poměrem 0:2.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (vedoucí Libchavy): Určitě jsme chtěli vyhrát a odtrhnout se od dna tabulky. Tohle byl jeden z těch hratelnějších soupeřů, takže jsme určitě chtěli všechny body, ale bohužel. Smůla a neschopnost v zakončení dnes znamenaly prohru. Já myslím, že dnes můžeme pochválit útočníka Heinricha.

M. Groman [-] - P. Heinrich [-] , D. Horák [-] , R. Tichý [-] , V. Ondrúšek [-] , R. Krasniqi [-] , L. Nevrlý [-] , V. Tkachenko [-] , M. Vyšohlíd [-] , J. Králíček [-] , P. Erben [-]