Michal Šacl věří v záchranu III. třídy

Čtyřiadvacetiletý záložník Radešínské Svratky B Michal Šacl se přičinil jednou brankou k výhře v Rožné. Naši čtenáři ho pak zvolili hráčem kola.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
K fotbalu mě přivedl můj táta, když mi bylo asi 5 let. Vedl k němu i mého bratra Vojtu.
Jaký post vám sedí nejvíce?
Během své "fotbalové kariéry" jsem vystřídal všechny posty, ale nejlépe se mi asi hraje na pozici záložníka, na které teď odehrávám většinu zápasů.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže? Pamatujete si proti komu, výsledek?
Za muže jsem nastoupil poprvé ve svých 18 letech, když jsem hrál za dorost v Nové Vsi. Proti komu jsme hráli si nepamatuji, ale určitě jsme vyhrávali, protože jinak by mě tam trenér v druhém poločase neposlal. (smích)
Hrál jste za jiný klub než je Radešínka?
Začínal jsem v Radešínské Svratce, která se později spojila s Novým Městem, takže jsem hrál za žáky tam. Poté jsem se vrátili do Svratky, kde založili dorost. Dorost ve Svratce ale dlouho nevydržel, a proto jsem šel hrát na dva roky do Nové Vsi. No a pak jsem se opět vrátil do Radešínky.
Jak hodnotíte zápas v Rožné?
Zápas v Rožné se mi líbil, na celém týmu totiž bylo vidět, že chtějí získat potřebné tři body. Díky snaze a hattricku Tondy Jínka jsme o poločase vedli 1:3. V druhé části zápasu domácí snížili a zisk tří bodů pro nás byl v ohrožení. Naštěstí se mi podařilo zvýšit skóre a o výhře bylo prakticky rozhodnuto.
Příští kolo vás čeká doma Ujčov, co od zápasu očekáváte?
Já do tohoto zápasu nejspíš nenastoupím. Do Rožné jsem jel místo Ivoše Plhala, který byl po předchozí noci společensky unaven. (smích) Ale samozřejmě doufám, že kluci záchranu nevzdají a porazí i Ujčov.
Jak hodnotíte zatím probíhající sezónu?
Je to bída. (smích)
Myslíte, že se v soutěži zachráníte?
Doufám že ano, myslím, že náš tým má na III. třídu.
Co říká fotbalu vaše rodina?
Všichni se tváří, že mě podporují, ale skutečnost může být jiná.(smích)
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Vedle fotbalu je mojí velkou zálibou cyklistika.
Oblíbený film nebo seriál?
Oblíbený film vyloženě nemám, ale rád sleduji seriál Přátelé.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Zajímají mě kluby Arsenal a Real Madrid.
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Oblíbeným hráčem je jednoznačně Radek Smejkal z Radešínky, který má podle svých slov velký podíl na mojí výhře Hráče kola.(smích) A hned za ním jsou o něco menší hvězdy jako např. Mesut Ozil z Arsenalu a Luka Modrič z Realu Madrid.(smích)