Pavel Šimek si přeje, aby Březí postoupilo do III. třídy

Až do svého zranění byl třiadvacetiletý obránce Březí Pavel Šimek jednoznačně nejlepším hráčem zápasu a zastavoval útoky velkomeziříčských fotbalistů. Březí tak i jeho zásluhou v jarním šlágru IV. třídy vyhrálo na půdě největšího konkurenta postupu a míří neomylně do III. třídy.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal zhruba ve 13 letech. Přivedli mě k němu starší kamarádi od nás z vesnice a nabídli mi hrát za dorost TJ Březí – Březské. Tenkrát tamní dorost trénoval výborný trenér pan Pavel Antoš. Rád vzpomínám na jeho náročné tréninky, kdy jsme se při nich pořádně zapotili, ale i pobavili.Myslím si, že kdyby tu byl dnes pan Antoš s námi, byl by určitě rád za to, jak to teď ve Březí „kopem. (smích)
Na jakém postu nastupujete?
Na postu levého obránce.
Pamatujete si kdy jste vstřelil svoji první branku?
Ano pamatuji. Bylo to v květnu 2008 v zápasu proti Pohledci. Pohledec se tenkrát nacházel na první příčce a já byl poslán na hřiště v 80.minutě. Po dvou minutách na hřišti jsem snížil skóre na 1:2. Zápas jsme bohužel prohráli, ale já měl i přes to radost, protože jsem dal svůj první gól. (smích)
Kdy jste poprvé nastoupil za muže?
Za muže jsem poprvé nastoupil na jaře 2011 a to v derby proti týmu Křoví B. Tento zápas jsme bohužel prohráli...
Nějaké úspěchy ve fotbale?
Zatím žádné nemám, ale jeden se doufám rýsuje.(smích)
Hrál jste za jiný klub než je Březí?
Ne. Jsem věrný Březí!!!
Jak hodnotíte nedělní zápas s Céčkem Velmezu?
Na tento zápas jsme se s klukama dlouho připravovali a věděli jsme, že bude hrát velkou roli v konečném pořadí tabulky. Výsledek hodnotím určitě kladně, protože jsme ho vyhráli. Když mně v kabině před zápasem „Tonda Crhuj“ diktoval sestavu Velkého Meziříčí, tak mně upřímně tuhla krev v žilách! Přes to jsme se s klukama nezalekli a předvedli výborný výkon v 1. poločase. Odmakali jsme ho všichni na 100 %. Za zmínku určitě stojí druhý gól „Dostyho“, který vymetl z přímého kopu krásnou šibenici. Druhý poločas se hodně bránilo a zuby nehty jsme drželi dvougólový náskok. Já jsem se bohužel v 65. minutě zranil a byl jsem střídán. Kluci ale makali dál a zápas dovedli do vítězného konce.
Byl jste zvolen hráčem kola. Jak se vám hrálo?
Velice si toho vážím a děkuji všem, kteří mně poslali hlas. Veliký dík patří hlavně mým spoluhráčům a zároveň kamarádům, kteří se o tento můj úspěch nejvíce zasloužili. Hrálo se mi velice dobře. V obráně jsme dělali minimum chyb a drželi čisté konto brankaře Honzi Tunkra. Ale pak nastala již zmiňovaná 65. minuta a já musel se zhmožděným kotníkem ze hříště.
Jak by jste zhodnotil probíhající sezónu?
Začátek sezóny byl katastrofický. Z prvních třech zápasů jsme získali jenom jediný bod. Potom ale začala naše vítězná šňůra, která stále trvá a moc bych si přál, aby trvala i nadále a my se Březím postoupili do 3. třídy.
Který zápas byl od začátku soutěže nejtěžší?
Určitě zápas s Velkým Meziříčím.
Na jaký zápas se nejvíce těšíte?
K mým oblíbeným soupeřům patří Osová Bitýška B a také Křoví B. Zápasy s těmito soupeři mají od začátku až do konce takovou správnou jiskru.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Tak určitě! (smích) Jeden „pulčák“ rumu určitě stačit nebude... Myslím si, že kluci po mně budou chtít zaplatit nějaký noční výlet do Brna. (smích)
Máte nějakou přezdívku?
„Šimík“.
Nějaká veselá příhoda z kabiny?
Těch je spousta, například: „Co je voprc?...“ „Kde je John Terry, že nepřišel na zápas? Musel jet se Samíkem na výlet. :-)“ Ale tyhle fórky pochopí jenom kluci z kabiny.