Jelínek rozsekl v 84. minutě vyrovnaný duel

0

Outsider zápasu tak nakonec prohrál, ale Zápští se na body hodně nadřeli.

Bez branek

Zápy zatím nenašly loňskou suverenitu, jenomže Táborsko se krčí se čtyřmi body na poslední příčce a o favoritu utkání nebylo pochyb. A duel také začal hostující aktivitou, Brych měl plné ruce práce už v 6. minutě, kdy vyrážel střelu Svobody. Chvíli na to uháněl Matějka proti brankáři, své zakončení poslal jen mimo tyče. Domácí nacházeli cestu k bráně soupeře jen složitě, ve 33. minutě prověřil Straku zakončením Peterka. Náznaky šancí na obou stranách branku v prvním poločase nezrodily.

Jelínek se trefil přesně

Druhá půle odstartovala palbou Kočího, Straka zasahovat nemusel. Na další velkou anci se čekalo až do 69. minuty, kdy se ale Matějka vylámal zuby na Brychovi. Záští byli aktivnější a šli trpělivě za gólem. Svoboda ani Lukashov ještě neuspěli, ale Jelínek pak už střelou zpoza vápna nedal brankáři šanci - 0:1. Matějka pak ještě docílil branky rukou, takže nemohla být uznána. Nervózní závěr pak ukončil hvizd rozhodčího, domácí měli vůči stylu vedení zápasu jisté výhrady a ještě po zápase si sudí vyslechl, co že měl odpískat jinak. Šlo především o situaci ze závěru, kdy byl dle domácích ve vápně stržen k zemi Chotovinský, ale hvizd píšťalky se neozval. Zápy urvaly tři body, Jihočeši zůstali u dna.

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha (trenér, pro web fctaborsko.cz): „Je to pořád stejné. Nedáváme góly. Dnes jsme tolik vyložených šancí neměli, ale přesto by utkání slušela remíza. Prohrát jsme si nezasloužili. Klukům nešla odepřít snaha. Závěr byl v emocích, ale klukům se nedivím. Výkon sudích nebyl dobrý. Bohužel nám se to nyní stává velmi často.“

L. Brych [-] - M. Novák [-] (69. P. Nehoda [-] ) , A. Hanzlík [-] , V. Kostka [-] , L. Landovský [-] , J. Chotovinský [-] , A. George [-] (60. V. Týnavský [-] ) , J. Škarda [-] , A. Kočí [-] , J. Peterka [-] , L. Turek [-]