4.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

Jižané převálcovali Václavovice

26. M. Čajka , 38. J. Válek , 50. F. Gaži , 72. P. Palubjak , 74. J. Riško , 76. J. Riško , 85. J. Válek
0

Jižané smetli sedmi góly Václavovice.

Utkání začalo v naší režii se snahou co nejrychleji docílit vstřelené branky. Hráli jsme spoustu nakopávaných přihrávek za soupeřovu obranu, bez vážnější brankové příležitosti. V 26´ jsme se dostali do vedení 1:0 po tečovaném trestném kopu Martina Čajky. Hra z naší strany se zpřesnila v přechodové fázi, ale bez brankového vyjádření. Přišla však 38´ a další trestný kop. K exekuci se postavil Jan Válek a nedal brankáři hostů šanci 2:0. Soupeř se sice snažil, ale dál než k pokutovému území se nedostal. Do konce poločasu již žádné branky nepřibyly, takže první poločas 2:0 pro nás.

Druhý poločas jsme začali s ještě větší aktivitou a již v 50´ zvyšoval Gaži Filip na 3:0, byl to premiérový gól loňského dorostence za muže. Po této brance soupeř rezignoval s vědomím, že již nemá na zvrat v utkání. Další branky padly během deseti minut v závěru utkání. V 74´a 76´ minutě se prosadil další loňský dorostenec Riško Jakub na 4:0. V 78´ přidal nádherný gól přehozením brankáře opět loňský dorostenec Palubjak Patrik 6:0. Brankový účet na 7:0 uzavřel Válek Jan.