7.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Zlatníky deklasovaly Kylešovice

44. I. Paleta , 50. I. Paleta , 83. I. Paleta , 85. M. Korbel , 90. L. Haas (p.) - 75. M. Bolacký
0

Zlatníky vedly po poločase o jednu branku. Ve druhém se rychle ujaly vedení 2:0. Kylešovice sice snížily, ale v závěru přidaly Zlatníky tři trefy, a debakl byl na světě.

Kylešovice utrpěly další těžký debakl, když obdržely pětigólový příděl od Zlatník. Domácí borci svého soupeře od začátku válcovali. První tutovku zazdil Prejda a poté předvedl dva nebezpečné trestňáky Haas. Nejprve orazítkoval břevno a jeho následnou ostrou ránu zneškodnil brankář Evják. Zlatníky se tedy prosadily až těsně před přestávkou, když Paleta zpoza šestnáctky chytře přehodil vyběhnuvšího Evjáka – 1:0.

Druhé dějství střelecky otevřel Haas, který tentokrát polaskal tyčku. O chvíli později však Paleta proměnil samostatný nájezd – 2:0. Kylešovice vykřesaly jiskru bodové naděje v 75. minutě, kdy Bolacký potrestal chybu gólmana Vrány – 2:1. Za okamžik mohl dokonce Gračanin po průniku Pekárka vyrovnat. V závěrečné desetiminutovce už ale domácí neponechali nic náhodě. Hezkou kombinační akci rozjel Chovanec, Haas sklepl balon Paletovi a ten zkompletoval hattrick – 3:1. O čtvrtý zlatnický zásah se postaral Korbel, když si naběhl na pas Palety a zužitkoval nadějné sólo – 4:1. Jako poslední se do zápasových statistik zapsal Haas, který po nedovoleném zákroku na Holušu kopal penaltu – 5:1.

Autor: Jan Obludník