12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

Šehovič vyčaroval výhru

61. A. Hiemer , 70. M. Wicki , 83. A. Novák
0

Po bezbrankovém ooločase, nasázely Lazce ve druhém tři banány a vyhrály.

Jako den a noc se lišil výkon Vítkova v prvním a ve druhém poločase. Během úvodní pětačtyřicetiminutovky hosté nevěděli, kam dříve skočit, takže mohli jen děkovat skvělým zákrokům gólmana Šehoviče, že drželi bezbrankovou remízu. Hned po pár vteřinách hry vyslal Krása do sólového nájezdu Jurečku, který si však vylámal zuby na Šehovičovi. Poté Krása nezištně uvolnil Černína, jenže Šehovič znovu čaroval. Další slibnou příležitost domácích zpackal Jurečka, protože ve výhodné pozici přehodil mokrolazeckou klec. Hosté se naopak k ničemu kloudnému nepropracovali.

Po přestávce ovšem nastal obrat o sto osmdesát stupňů. O rozdílovou trefu se postaral hostující mladíček Hiemer. Věkem ještě dorostenec se po standardce Galvase opřel do odraženého balonu a jeho famózní volej zpoza šestnáctky zabrzdila až síť – 0:1. Vítkov naprosto vypadl z role, zatímco Mokrým Lazcům narostla křídla. Svou územní převahu podruhé zúročily v 70. minutě. Wicki se zjevil zcela sám před gólmanem Richterem a mazácky zavěsil – 0:2. Poslední hřebíček pak do domácí rakve zatloukl čerstvý Novák, když využil přetažený centr Líbaře – 0:3. Vítkov si tuhle porážku rozhodně za rámeček nedá.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova:: Tohle nikdo z nás nečekal. Po prvním poločase jsme klidně mohli vést čtyřgólovým rozdílem, jenže druhou půli jsme naprosto odflákli. Mokré Lazce byly na začátku nejslabším mužstvem, proti kterému jsme zatím nastoupili. Bohužel jsme neproměnili tutovky, což asi rozhodlo. Po přestávce jsme totiž podali totálně odevzdaný výkon. Byla to katastrofa. Nedokážu to pochopit.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, útočník Mokrých Lazců: Na začátku zápasu jsme měli velké štěstí, protože náš brankář Šehovič chytil spoustu velkých šancí soupeře. První poločas nám vůbec nevyšel. Druhá půle už byla úplně o něčem jiném. Trošku jsme se otrkali, když jsme začali být nebezpeční směrem dopředu. Vítkov už jsme k ničemu nepustili, zatímco my jsme byli konečně maximálně produktivní. Do čeho jsme kopli, to skončilo v síti.