9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

Jakubčovice rozhodly v nastevní

60. P. Ďurica (p.) , 93. P. Zagol - 34. K. Krása
0

Jakubčovice si díky brance, kterou daly v nastavení, připsaly do tabulky tři body.

Sobotní derby mezi nedalekými Jakubčovicemi a Vítkovem nabídlo nesmírně dramatickou podívanou, kdy o výsledku rozhodl až nastavený čas. Nejslabším článkem se stal hlavní rozhodčí Krištof, který bude zřejmě hostům ještě dlouho ležet v žaludku. Vítkov se od začátku chopil dirigentské taktovky. Hned v 7. minutě nebezpečně vypálil Krása a pořádně protáhl domácího gólmana Bučka. O chvíli později neuspěl po akci Jurečky ani Špok a poté zpytoval svědomí Pavlíček. Vítkov se tedy radoval až ve 34. minutě. Rychlonohý Jurečka obelstil svého strážce a Krása parádně vymetl šibenici – 0:1.

K jednomu z klíčových momentů utkání došlo v 60. minutě. Sudí pustil evidentní faul na Špoka, Jakubčovice podnikly smrtící kontr a po zákroku brankáře Snášela se pískal pokutový kop. Z penaltového puntíku pak nezaváhal bomber Ďurica – 1:1. Na opačné straně šikovně zakombinovali Černín s Jurečkou, ale pozorný Buček si věděl rady. Velké drama gradovalo v samotném závěru. Hosté mohli litovat spousty neproměněných šancí. Nejprve selhal Černín, poté se drbal za ušima Krása a festival zahozených tutovek uzavřel opět Černín. Vítkovu se to vymstilo ve třetí minutě nastavení. Domácím vyšel další nebezpečný protiútok a Pavel Zagol se pasoval do role zápasového hrdiny – 2:1.

TJ Tatran Jakubčovice
Josef Molnár, asistent trenéra: Hrál se velice kvalitní zápas před dobrou diváckou kulisou. Fotbal byl dobrý, soupeř relativně lepší jak Jakubčovice, ale prohráli 2:1. Nejlepším naším hráčem byl Petr Zaqol.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Zápas hrubě ovlivnili rozhodčí. Ze strany hlavního sudího to byla úplná katastrofa. První poločas jsme zvládli velice dobře, když jsme se zaslouženě ujali vedení. V 65. minutě ovšem rozhodčí neodpískal jasný faul na Špoka, soupeř šel do brejku a následovala penalta. V nastavení jsme inkasovali podruhé. Na druhou stranu se můžeme zlobit i sami na sebe, protože jsme za nerozhodného stavu neproměnili několik obrovských šancí. Tehdy jsme měli rozhodnout.

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] , T. Malina [-] (46. J. Petr [-] ) , P. Zagol [-] , R. Šaran [-] (84. D. Staff [-] ) , P. Ďurica [-] , T. Murin [-] (76. D. Solanský [-] ) , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , M. Zagol [-] , Z. Sommer [-]