7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Mokré Lazce rozhodly po přestávce

0

Po pervním poločase svítilo na tabuli skóre 1:1. Po přestávce Lazce dvěma góly rozhodly o své výhře.

Mokré Lazce slavily druhé domácí vítězství v řadě, když si tentokrát poradily s nepříjemnými Darkovičkami. Svěřenci trenéra Drozda od začátku hýřili aktivitou, jenže naráželi na pozorného gólmana Vargu. Strážce hostující svatyně totiž báječně zneškodnil nadějné pokusy Žurka, Půdy anebo Lesniaka. Rovněž Darkovičky mohly skórovat, ale Turanský si při sólovém nájezdu vylámal zuby na brankáři Šehovičovi. Domácí družina premiérově jásala v 17. minutě. Diviš fauloval uvnitř šestnáctky Košňovského a Galvas penaltovou výzvu neodmítl – 1:0. Hosté pak přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Po hrubce Garby dokonce Lomozník s Felgenträgerem pelášili úplně sami na Šehoviče, jenže prvně jmenovaný pálil nekolegiálně vedle. Darkovičkám se tedy poštěstilo až ve 45. minutě. Po standardce Kremzera se krásným halfvolejem prezentoval Felgenträger a míč málem protrhl síť – 1:1.

Po přestávce ale opanovali dění na trávníku kluci z Mokrých Lazců. Vydatně jim pomohla 52. minuta. Říman odcentroval do velkého čtverce, kde se zavěsil do vzduchu Kakai a učebnicovým koníčkem upravil na 2:1. Následovala pasáž, v níž domácí Wicki zazdil tři stoprocentní příležitosti, takže definitivně vymalováno bylo až deset minut před závěrečným hvizdem. Přetažený centr Kakaie vrátil do ohně Říman a Žurek nadvakrát přelstil Vargu – 3:1.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, útočník Mokrých Lazců: Jsem spokojený, protože jsme to konečně zvládli nejen herně, ale také výsledkově. Podle mého názoru jsme byli lepším mužstvem, vytvořili jsme si větší množství šancí, takže jsme vyhráli naprosto zaslouženě. U Darkoviček bylo poznat, že jim chyběli Buchta s Buchvaldkem. Zápas byl trošku divočejší, ale my jsme naštěstí udrželi nervy na uzdě.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: V Mokrých Lazcích se prostě nevyhrává. První poločas byl úplně vyrovnaný, ale po přestávce jsme dostali dva góly po situacích, při nichž to zavánělo fauly na naše hráče. My jsme bohužel nezvládli finální fázi, když jsme některé nadějné akce řešili příliš sobecky. Výkon rozhodčího se mi nelíbil, ale porážku uznávám, protože domácí chtěli body více než my.

D. Šehovič [-] - Z. Říman [-] , D. Půda [-] , D. Líbař [-] (60. A. Hiemer [-] ) , J. Garba [-] - M. Vošvrda [-] , R. Lesniak [-] , J. Galvas [-] (27. F. Kakai [-] ) , T. Kosňovský [-] (79. M. Ehigiamusoe [-] ) - M. Wicki [-] (87. P. Ciminga [-] ) , J. Žurek [-] (82. A. Novák [-] ) -

P. Varga [-] - P. Kremzer [-] , K. Lomozník [-] (72. M. Gai [-] ) , A. Felgenträger [-] , T. Kabich [-] (81. D. Schebestik [-] ) , P. Turanský [-] , R. Wicker [-] , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 48. F. Kakai , 87. J. Garba - 78. T. Kabich , 87. L. Lindovský .
Počet diváků: 62. Rozhodčí: VIŠŇOVSKÝ Zdeněk - ZELNÍK Karel, JAHODA Kamil.