3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Vítkov obrátil ve druhé části

0

Štítina se ujala hned v úvodu zápasu vedení. Vítkov, ale třemi góly ve druhém dějství skóre zvrátil na svou stranu.

Fotbalisté Vítkova o víkendu potěšili své fanoušky, protože proti Štítině podali nesmírně svědomitý a pracovitý výkon. Borce v domácích dresech nezaskočil ani kuriózní gól soupeře ze 4. minuty. Hostující brankář Hlaváček předvedl dlouhý nákop směrem k vítkovské svatyni, gólman Snášel situaci podcenil a míč k překvapení všech dolétl až do sítě – 0:1. Svěřenci trenéra Knappa se snažili okamžitě reagovat, jenže nejprve nezužitkovali obrovskou skrumáž ve štítinské šestnáctce a poté pálil Špok kousek vedle. Ani hosté se nechtěli nechat zahanbit, takže musel Snášel hasit doutnající požár při nájezdech Tkadlečka a hlavně Matyáška.

Krátce po přestávce se Vítkov dočkal vyrovnání, když Pavlíček v 59. minutě jemně přičísl roh Černocha a pohotový volej Černína se otřel o tyčku – 1:1. Za necelou čtvrthodinku domácí znovu slavili. Krása unikl po křídle a posadil lahůdkový centr na hlavu čerstvého Pavlíčka, který si při zakončení počínal hodně mazácky – 2:1. Třetí hřebíček do štítinské rakve mohl zatlouct Černoch, ale stoprocentní tutovku bez přehánění zavraždil. Odpor hostů tak definitivně zlomil až Jurečka, když nádhernou ranou ze dvaceti metrů překonal povoláním záložníka Černého, který již během první půle nahradil v hostující svatyni zraněného Hlaváčka – 3:1.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Začali jsme špatně, když jsme inkasovali kuriózní gól z kopačky jejich brankáře. Tohle jsem ještě nikdy nezažil, ale postupně jsme se uklidnili a druhá půle už probíhala zcela v naší režii. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě. Předvedli jsme solidní výkon.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: Vítkov vyhrál zaslouženě, protože byl po celý zápas lepším mužstvem. Domácí si vytvořili více šancí, když ve druhém poločase ještě zahodili dva samostatné nájezdy. Nám zase chyběla spousta hráčů a navíc se ještě zranili Tomáško s Hlaváčkem.

TJ Vítkov
M. Snášel [-] - O. Kalivoda [-] (84. M. Pavlica [-] ) , J. Dohnálek [-] , K. Krása [-] - T. Černoch [-] (76. P. Novosad [-] ) , L. Chalupa [-] (46. L. Pavlíček [-] ) , L. Ječmének [-] , K. Špok [-] - M. Jurečka [-] , J. Černín [-] - M. Mikulenka [-]

P. Hlaváček [-] (31. J. Černý [-] ) - J. Havelka [-] , J. Tkadleček [-] , D. Matyášek [-] (81. P. Stoklasa [-] ) , R. Šimeček [-] , M. Režnar [-] , R. Maloch [-] , J. Heger [-] , T. Halška [-] (62. D. Kapinos [-] ) , O. Prokša [-] , V. Tomáško [-] (41. M. Řeháček [-] )

ŽK: 42. O. Kalivoda , 51. K. Krása .
Hráči zápasu: K. Krása .
Počet diváků: 76. Rozhodčí: MUROŇ Antonín - VIŠŇOVSKÝ Zdeněk, TILKERIDIS Nikolas.