11.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Háj vyhořel v Čeladné

30. M. Váňa , 55. M. Váňa , 63. O. Walder - 67. Z. Eršil
0

Háječtí fotbalisté posledně na vlastním pažitu přejeli Kobeřice, jenže taková selanka na ně tentokrát rozhodně nečekala. Čeladná totiž přivála do krajského přeboru svěží vítr, který už odfoukl nejednoho vyzyvatele. Hosté se bohužel ukázali ve velice špatném světle.

Fanoušci se nudili až do 30. minuty. V tento moment Háječtí hloupě přišli o balon na útočné polovině, domácí předvedli rychlý protiútok a Váňa ze dvaceti metrů přelstil gólmana Bartoše – 1:0. Swiechovi chlapci vylezli z defenzivní ulity šest minut před přestávkou, když si Eršil naběhl na nadýchaný centr Staníčka, jenže brankář Smolík si připsal vskutku vynikající zákrok.

Čeladná vyčkávala na další příležitost do 55. minuty. Matěj dostal při rozehrávce standardky do potíží Eršila, domácí balon okamžitě přenesli na křídlo a střelecky disponovaný Váňa opět radostně pumpoval pěstí do vzduchu – 2:0. Ještě hůře se hostům dýchalo od 63. minuty. Walder předvedl efektní patičku a balon z hranice šestnáctky přeplachtil zkoprněného Bartoše – 3:0. Háj ještě neházel flintu do žita a v 67. minutě vykřesal jiskérku naděje. Po trestňáku Vyležíka pohotově skóroval Eršil, čímž korigoval na 3:1. Dramatickou zápletku bohužel odmítl Matěj, který v 82. minutě zahodil penaltu nařízenou za likvidační faul Plisky na Trupla.

TJ Háj ve Slezsku
Jiří Swiech (trenér, pro regionopavsko): Byl to pro nás zápas blbec. Propadli jsme úplně ve všech činnostech. Soupeř byl velice důrazný, místy až agresivní a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Všude jsme byli pozdě, strašně jsme kazili a ani jsme pořádně nezpracovali balon.